אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קולומביה: חטיפות וקוקאין - אאוט, כרייה לא חוקית של זהב - אין צילום: בלומברג

קולומביה: חטיפות וקוקאין - אאוט, כרייה לא חוקית של זהב - אין

הקבוצות החמושות במדינה מצאו דרך חדשה ופחות מסובכת להרוויח כסף; המשטרה סגרה השנה 336 מכרות

22.06.2013, 15:02 | בלומברג
החמושים בקולומביה מצאו דרך חדשה להרוויח כסף: הקולונל הקטור פאז, המנהל בפועל של יחידת המשטרה הכפרית של המדינה, טוען כי קבוצות החמושים השונות גורפות רווחים מכריית זהב לא חוקית, הגבוהים פי 5 מההכנסות מקוקאין. בראיון שהעניק לסוכנות בלומברג, מסביר פאז כי הפקת הקוקאין אורכת לרוב כשישה חודשים ומחייבת ידע רב, זאת בעוד שפעילות כרייה לא חוקית בג'ונגלים של קולומביה יכולה להפיק 2 קילוגרמים של זהב בשבוע.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, "כרייה לא חוקית של זהב, אבני גיר וחומרים המשמשים לבנייה נמצאת במגמת עלייה במדינה. החמושים מרוויחים יותר מזהב מאשר מקוקאין או מחטיפות".

חיילי צבא קולומביה. הרשויות נאבקות בכרייה הלא חוקית, צילום: אי פי אי חיילי צבא קולומביה. הרשויות נאבקות בכרייה הלא חוקית | צילום: אי פי אי חיילי צבא קולומביה. הרשויות נאבקות בכרייה הלא חוקית, צילום: אי פי אי

הזהב, שנפל ביום חמישי במסחר בניו יורק מתחת לרמה של 1,300 דולר לאונקיה לראשונה מאז ספטמבר 2010, הפך לענף הייצוא הגדול ביותר של קולומביה אחרי נפט ופחם. פאז מציין כי קילו קוקאין יכול להימכר תמורת 5 מיליון פסו (2,570 דולר) בג'ונגל הקולומביאני, בעוד שקילו זהב נמכר בסכום הגבוה פי 19, בדומה למחירים בשוק העולמי.

בנוסף, בהשוואה לקוקאין קל יותר להפוך את המתכת היקרה לחוקית. "לאחר שהוא נכרה ומרוחק מהמכרה עצמו, הזהב הופך להיות חוקי", אומר פאז.

הקבוצות החמושות, ביניהן ארגון FARC, מרוויחות מגביית כספים ממכרות הזהב והשימוש בציוד, זאת בנוסף לכך שהן מפעילות מכרות זהב לא חוקיים. המשטרה סגרה השנה כבר 336 מכרות, לאחר שבשנה שעברה נסגרו 330.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות