אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי מאשרת: מוציאה את כלל ביטוח למכרז צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

אי.די.בי מאשרת: מוציאה את כלל ביטוח למכרז

החברה שכרה את שירותי חברת הברוקרים Aon Benfield שתפתח השבוע חדר מידע עבור גופים שיתעניינו ברכישת מחצית האחזקה של אי.די.בי בכלל ביטוח

23.06.2013, 07:02 | גולן חזני

אי.די.בי נערכת למכירת כלל ביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי החברה שבשליטת נוחי דנקנר תקיים מכרז למכירת השליטה בחברת הביטוח, כשאת המכרז תנהל חברת הברוקרים Aon Benfield, הנחשבת לגדולה בעולם בתחום המיזוגים והרכישות הפיננסיים. אי.די.בי אישרה כי היא מוציאה את כלל ביטוח למכרז.

קראו עוד בכלכליסט

אייאון כבר החלה לרכז פניות של גופים ישראליים וזרים לרכישת החברה, וככל הנראה כבר השבוע תפתח חדר מידע שבו יוכלו המתעניינים ברכישת כלל ביטוח לקבל את הנתונים הדרושים לבחינת העסקה.

אי.די.בי פתוח בוחנת את מכירת מחצית מהשליטה (27.5%) בחברה. על פי פסיקת בית המשפט המחוזי, על דנקנר למכור לפחות מחצית מכלל ביטוח עד 22 באוגוסט, מה שהציב לוח זמנים קצר מאוד למכירת חברה בסדר גודל זה. לוח הזמנים למכירת החברה יהיה קצר וקשיח, ונראה כי תאריך היעד הסופי יהיה מוקדם מ־22 באוגוסט.

נוחי דנקנר, צילום: גיא אסיאג נוחי דנקנר | צילום: גיא אסיאג נוחי דנקנר, צילום: גיא אסיאג

במקביל ממשיך דנקנר במאמצים למצוא משקיע לאי.די.בי פתוח. אי.די.בי קיימה פגישות ביום חמישי עם נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות ונציגות המחזיקים של אי.די.בי פתוח, כשעם האחרונה סוכם על הקמת צוות לניהול מו"מ לגבי פתרון בעיית המזומנים שמסתמנת בחברה.

את אי.די.בי ייצגו חיים גבריאלי, איל סולגניק, שוני אלבק ורועי מלצר, ואת נציגות האג"ח של אי.די.בי פתוח ייצגו עורכי הדין איל רוזובסקי וגיא גיסין והמומחה מטעם טאסק, אלי מיזרוח. כמו כן נכחו המשקיף מטעם בית המשפט חגי אולמן והמומחה מטעם בית המשפט אייל גבאי.

נציגות האג"ח של אי.די.בי פתוח דורשת מדנקנר הזרמה ממקורות חיצוניים של 900 מיליון שקל בשני שלבים: 550 מיליון שקל עד 22 באוגוסט והזרמה של 350 מיליון שקל נוספים עד 31 בדצמבר. באי.די.בי טוענים כי הם עושים מאמץ כאמור לגיוס הון לאי.די.בי פתוח באמצעות משקיע חיצוני. כפי שפורסם ב"כלכליסט", בידי החברה גם הצעה מקרן הפרייבט אקוויטי KKR להלוואה של 400 מיליון דולר.

אי.די.בי פתוח חייבת לבעלי האג"ח כ־4 מיליארד שקל וכן כ־1.8 מיליארד שקל לבנקים, ולדו"חותיה לרבעון הראשון של 2013 הוצמדה הערת "עסק חי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
עד 7/7 יוגשו הצעות ההסדר פירוט בגוף ההודעה
באחזקות ההסדר דומה מאד למתווה אלשטיין + 6 אג' לאגח - נושאים שיפתרו בהמשך : סחירות סדרת האגח החדשה / הפחתת 70% בהוצאות הנהלה / הסדר בפיתוח - סה"כ מחיר לאגח 75 אג' ( תספורת נומינלית של 30% ) בפיתוח תוצע הלוואת בעלים שתוחזר אם וכאשר תמכר כלל בתג מחיר מעל 4 מליארד ( הנציגים דורשים לפחות 500 מיליון ותנאי החזר רק לאחר שיוחזרו כל החובות בפיתוח )
אנליסט  |  23.06.13
לכל התגובות