אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברשות ני"ע בודקים: איך המחזור באייסקיור היה גבוה מהכמות הצפה? צילום: אילן בשור

ברשות ני"ע בודקים: איך המחזור באייסקיור היה גבוה מהכמות הצפה?

ביום רביעי שעבר רשמו מניות החברה מחזור של 32.6 מיליון מניות, בעוד לחברה רשומות למסחר 27.6 מיליון מניות בלבד

23.06.2013, 08:06 | ערן סוקול

אייסקיור מדיקלהשלימה בשבוע שעבר מהלך עליות של יותר מ־500% למחיר המניה. אולם מתוך בדיקת נתוני הסחירות של המניה עולה כי היקף מחזור המסחר במניה היה גבוה ב־120% מהסחורה הצפה - אותן מניות שבידי הציבור.

כך למשל, ביום רביעי רשמו מניות החברה מחזור עצום של 32.6 מיליון מניות, כאשר לחברה 27.6 מיליון מניות בלבד הרשומות למסחר בבורסה. ל"כלכליסט" נודע כי רשות ני"ע בודקת את התנועה החריגה. הרשות מפעילה מערכת בינה מלאכותית אשר עוקבת אחר עסקאות מתואמות ועסקאות חריגות.

חזי הימלפרב מנכ"ל אייסקיור, צילום: אילן בשור חזי הימלפרב מנכ"ל אייסקיור | צילום: אילן בשור חזי הימלפרב מנכ"ל אייסקיור, צילום: אילן בשור

ביום שלישי הודיעה אייסקיור מדיקל, העוסקת במחקר ופיתוח של מכשור רפואי בתחום בריאות האשה, כי קיבלה שיפוי ביטוחי מחברת הביטוח הרפואי HCSC המאגדת בתוכה את חברות הביטוח הרפואי Blue Cross Blue Shield של מדינות טקסס, אילינוי, אוקלהומה ונבאדה. כעת יוכלו המבוטחים להשתמש בטיפול של אייסקיור ללא עלות, וכך תוכל החברה להגדיל משמעותית את הכנסותיה.

מניית החברה הגיבה לדיווח בנסיקה של כ־113% במחזור מסחר של 2.6 מיליון שקל, פי 32 ממחזור המסחר הממוצע במניה בשנה האחרונה. למחרת דיווחה החברה על קבלת הלוואה של 670 אלף דולר מחברת איילנד ונצ'רס, המלווה בזכות של ונצ'רס, לשמש כמפיץ בלעדי של מוצר הדגל של החברה באזור ברית המועצות לשעבר. מניית החברה זינקה ב־186.53% נוספים ובמחזור עצום של 32.6 מיליון שקל, פי 400 ממחזור המסחר היומי הממוצע במניה. ביום חמישי נפלה המניה ב־34%.

מרשות ני"ע נמסר בתגובה: "הרשות לא מוסרת מידע ואינה מפרטת בנושאי חקירות או מודיעין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות