אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גברים בעבודה: כנס מחזורים

גברים בעבודה: כנס מחזורים

מאות אגדות מוטוריות מכל העולם ומכל השנים יתגלגלו לצפון־מערב ארה"ב כדי להתחרות על מסלול המירוצים ולהוכיח שכוחן עדיין בצמיגיהן

23.06.2013, 09:13 | רועי קורן
לפני קצת פחות משנה דיווחנו במדור זה על הכנס השנתי של מכוניות שברולט קורבט שנערך בדקוטה הדרומית. זו הפעם הראשונה שבה הבנתי מה זה באמריקאית "כנס מכוניות". כלומר, עם כל הכבוד למועדון החמש שלנו, שם, אפעס, זה נראה קצת אחרת. במקום שבו מוטוריקה היא דת, כל כנס כזה הוא חגיגה של ממש, עם היסטוריה ומורשת מפוארות. מפגש מאורגן עד הפרטים הכי קטנים, שכל משתתף בו טורח על הכנת רכבו לאירוע כאילו היה כלה לפני חופתה.

מיני וב.מ.וו שראו ימים יפים יותר נותנות פייט על המסלול מיני וב.מ.וו שראו ימים יפים יותר נותנות פייט על המסלול מיני וב.מ.וו שראו ימים יפים יותר נותנות פייט על המסלול

מרבית המפגשים המוטוריים המתקיימים ברחבי ארה"ב, כמו מפגש הקורבטים הנ"ל, מתמקדים ברכב ספציפי. לכל אגדה מוטורית יש עדת מעריצים קנאית ובלתי מתפשרת, המשוכנעת שהצעצוע שלה הוא הוא הדבר האמיתי.

אחד מהכנסים יוצאי הדופן מבחינה זו ייערך ב־28 עד 30 ביוני בפורטלנד, אורגון. הוא נקרא Portland Historic Races ומכנס תחת מכסה המנוע שלו את מיטב התוצרת המוטורית/ספורטיבית של העשורים האחרונים. בעלי הרכבים ייאלצו לנשוך שפתיים ולצפות במכוניות מגזע אחר מככבות גם הן על המסלול. ולא רק תוצרת ארה"ב תככב בפורטלנד. גם מכוניות אירופיות ויפניות עם עבר מפואר לא פחות יגיעו להפגין שרירים. פרארי, אלפא רומיאו, מרצדס, קוברה, ב.מ.וו, מיני, מאזדה ועוד נציגות מהעולם שמחוץ לארה"ב יאלצו לא פעם את המכוניות האמריקאיות לנשוך צמיגים בקנאה. בסך הכל מדובר בכמה מאות מכוניות, שמרביתן סוחבות בתא המטען הקטן שלהן עשרות שנים של היסטוריה מוטורית מעוררת קנאה. שמות ודגמים שיש להם הדר בזכות עצמם ואשר הוכיחו את יכולתם על מסלולי מירוצים בכל העולם.

ימי שישי ושבת (28 ו־29 בחודש) יהיו ימי ההכנות ומקצי הדירוגים לזינוקים, ויום ראשון יוקדש כולו למירוצים עצמם. הללו ייערכו במסלול היקפי שופע פניות ופיתולים, לטובת הפגנת יכולות הנהג, וגם בישורת אחת ארוכה - להפגנת יכולות הרכב. המקצים יחולקו לקטגוריות לפי סוגי המכוניות, נפחי המנועים וכהנה וכהנה חלוקות, שאם נודה על האמת, לא ממש חשובות. כי בעצם, אם נהיה ישרים עם עצמנו, המירוצים עצמם הם הרי רק תירוץ.

שלל דגמי מכוניות ספורט יוצגו לראווה על המדשאות שסביב המסלול, החל בכוכבות שנות העשרים והשלושים, ארוכות הכנפיים והחמוקיים, מבהיקות כאילו גלשו זה עתה מפס הייצור, וכלה בדגמים שהיו המילה האחרונה לפני שנים לא מעטות. וכפי שאמרנו, המירוץ הוא רק תירוץ עבור הצופים והמבקרים להיזכר בימים יפים יותר של היצירות המוטוריות הללו, וגם בימים היפים יותר שלהם עצמם. השנה כדאי במיוחד להגיע לפורטלנד, כי הכנס יציין מלאות 60 שנה לשברולט קורבט הראשונה. זה 30 שנה פחות משמעון פרס, אבל עדיין די מרשים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות