אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי ישלם על המטען החסר של אסתי לאודר

מי ישלם על המטען החסר של אסתי לאודר

חברת הביטוח מנורה מבטחים תבעה 33 אלף שקל מחברת ההובלה האווירית ק.א.ל, הפסידה, ותיאלץ לשלם הוצאות משפט של 25 אלף שקל

23.06.2013, 09:22 | זוהר שחר לוי

חברת הביטוח מנורה מבטחים תבעה 33 אלף שקל מחברת ההובלה האווירית ק.א.ל, הפסידה, ותיאלץ לשלם הוצאות משפט של 25 אלף שקל, כך עולה מפסק דין של השופטת המחוזית רות לבהר מהשבוע שעבר. תביעת מנורה עסקה במטען של מוצרי אסתי לאודר שנשלח מחו"ל באוגוסט 2009 ונועד לחברת אלקליל.

כשהגיעה הסחורה גילתה אלקליל שחלקה חסר ולכן מנורה נאלצה לפצותה על הנזק. לאחר מכן תבעה מנורה את ק.א.ל בגין אחריותה להובלה האווירית, כלומר תביעת שיבוב על תגמולי ביטוח. התביעה נדחתה בבית משפט השלום ומנורה ערערה למחוזי.

עו"ד שלומית ארליך. השמאי בדק מדגמית עו"ד שלומית ארליך. השמאי בדק מדגמית עו"ד שלומית ארליך. השמאי בדק מדגמית

עו"ד ארנון רוטברד טען בשם מנורה שק.א.ל צריכה לשפותה שכן החוסר במטען נוצר בעת שהיה ברשותה וק.א.ל אישרה בשטר המטען שקיבלה לידיה את המטען בשלמותו. ק.א.ל טענה שכשקיבלה את המטען הוא היה ארוז כך שלא ידעה ולא יכלה לדעת אם נגרם לו נזק. עוד טענה, באמצעות עורכי הדין שלומית ארליך וניר קריים ממשרד ארליך רוזן, שהשמאי שבדק את הסחורה בדק רק חמישה מתוך 53 הקרטונים שבמטען.

לפי פסק הדין, מנורה לא הצליחה להוכיח שהחוסר נוצר במהלך ההובלה האווירית. זאת אף ששטר המטען האווירי הוא הוכחה לכאורה למסירת הטובין, כל עוד לא הוכח אחרת.

עו"ד רוטברד מסר בשם מנורה כי "השופטים גם בשלום וגם במחוזי טעו, משום שלא ידעו להבחין בין שטר מטען שמתייחס למטען מאוחד (קונסולידציה) לבין שטר מטען ראשי שמתייחס למטען רגיל. בנסיבות העניין אין טעם להמשיך ולערער".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות