אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בפרשת מצגר: הרב הראשי השעה את עצמו צילום: אלכס קולומויסקי

דרמה בפרשת מצגר: הרב הראשי השעה את עצמו

בעקבות חקירת המשטרה בעניינו, הודיע הבוקר הרב הראשי האשכנזי, יונה מצגר, כי הוא משעה עצמו מתפקידיו כדיין בבית הדין הרבני הגדול וכנשיא מועצת הרבנות הראשית. שרת המשפטים: "השעייתו היא הדבר הראוי והנכון נוכח הנסיבות"

23.06.2013, 10:57 | קובי נחשוני, ynet

התפתחות דרמטית בפרשת מצגר: הרב הראשי האשכנזי הודיע כי הוא משעה עצמו מתפקידו כדיין בבית הדין הרבני הגדול וכנשיא מועצת הרבנות הראשית בישראל, בעקבות חקירת המשטרה בעניינו. לדבריו, הוא מבין כי השעייתו העצמית היא הצעד הראוי כעת מבחינה ציבורית. 

 בהודעה שמסרו פרקליטיו של הרב מצגר, עורכי הדין פרופ' דוד ליבאי ואלעד רט, הם הודיעו הבוקר (א') לשרת המשפטים ציפי לבני והשר לשירותי הדת, נפתלי בנט, כי עד לסיום החקירה לא ישתתף בישיבות מועצת הרבנות, וכן לא ייטול חלק בדיוני הוועדה למינוי דיינים. עם זאת, הדגישו פרקליטי מצגר כי הוא הכחיש בחקירתו - ועדיין מכחיש - את החשדות לגביהם נשאל, ומאמין בחפותו, וכי הוא מקווה שהחקירה תסתיים בזמן הקרוב.

שרת המשפטים שקיבלה את מכתבו, אמרה כי "השעייתו של הרב מצגר היא הדבר הראוי והנכון נוכח הנסיבות". הוא הוסיפרה כי היא "מקבלת מכבדת את החלטת הרב, וגם אם נותר זמן קצר עד לסיום כהונתו - יש לכך חשיבות רבה לשמירת מוסד הדיינות".

הרב יונה מצגר בשבוע שעבר, צילום: מוטי קמחי, ynet הרב יונה מצגר בשבוע שעבר | צילום: מוטי קמחי, ynet הרב יונה מצגר בשבוע שעבר, צילום: מוטי קמחי, ynet

ביום חמישי האחרון פשטה המשטרה על ביתו משרדיו של הרב הראשי, יונה מצגר, ועצרה אותו לחקירה על מגוון עבירות שבהן נחשד: קבלת שוחד, גניבה בידי מורשה, מרמה והפרת אמונים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. במשפחתו היו המומים ממעצרו ואמרו כי זה נפל עליהם "כרעם ביום בהיר".

 

חקירה ארוכה ומעצר בית

 

בחודשים האחרונים ניהלה המשטרה חקירה סמויה נגד הרב הראשי, שהפכה בסוף השבוע לגלויה. הרב הובא למשרדי יאח"ה בלוד, ונחקר שם באזהרה במשך שעות. החוקרים החרימו מסמכים רבים, לקחו מחשבים, עיקלו חשבונות של הרב ומקורביו, החרימו רכוש רב ועצרו עוד שלושה חשודים. 

החקירה החלה בעקבות מידע על כך שהרב מצגר מעורב, לכאורה, במעשים הקשורים לקבלת כספים  אסורים יחד עם עוד מספר עובדים מלשכתו. לאחר התייעצות עם הצמרת המשפטית הוחלט על חקירה סמויה נגד הרב וסביבתו הקרובה, ובמהלכה עלה החשד כי מצגר קיבל לכאורה שוחד ונכסים בתמורה לפעולות שאותן ביצע.

הרב יונה מצגר שוחרר למעצר בית של חמישה ימים בתום חקירתו במשטרה. מצגר, שנחקר באזהרה 10 שעות במשרדי יאח"ה בלוד, חשוד בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והלבנת הון.

לאחר חקירה של עשר שעות, נשלח הרב מצגר למעצר בית בן חמישה ימים, ונאסר על מצגר לצאת מהארץ וליצור קשר עם שלושת החשודים האחרים בפרשה. מוקדם יותר האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם של אותם חשודים בפרשת השוחד - חיים אייזנשטט, שמחה קרקובסקי וניסן בן ציון ציוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות