אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדרי אל מבטיחה לעמוד בתשלום החוב למחזיקי האג"ח בעוד כשבועיים צילום: עמית מגל

אדרי אל מבטיחה לעמוד בתשלום החוב למחזיקי האג"ח בעוד כשבועיים

זאת לאחר שחברת הנדל"ן המניב לא שילמה החוב למחזיקי האג"ח בתחילת יוני וניתן לה 45 יום לפרוע את חובה לפני שתוכרז כחדלת פירעון

23.06.2013, 16:51 | גיא בן סימון

לאחר שאדרי אל ביצעה פירעון חלקי לחוב של מחזיקי אג"ח א' חברת הנדל"ן המניב שבשליטת גבי אדרי הביעה היום (א') נכונות לעמוד במלוא תשלום הקרן עד ה-10 ליולי.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתשלום שאמור היה להיות משולם ב-10 ביוני הכולל קרן בסכום של 17.8 מיליון שקל, בתוספת ריבית בסכום של 1.9 מיליון שקל. לפני שבועיים שולמו 4 מיליון שקל בלבד ובשבוע שעבר הודיעה החברה כי תזרים 5 מיליון שקל נוספים השבוע לתשלום החוב.יתרת התשלום עומדת על 10.8 מיליון שקל. בעל השליטה גבי אדרי הודיע כי במידה ולא יהיו במקורותיה של החברה לעמוד ביתרת התשלום אזי הוא יזרים הלוואה של 6 מיליון שקל לחברה.

דיזנגוף סנטר , צילום: צביקה טישלר דיזנגוף סנטר | צילום: צביקה טישלר דיזנגוף סנטר , צילום: צביקה טישלר

לאחר שלחברה ניתן 45 יום לפרוע את החוב לפני שתוכרז כחדלת פירעון, כעת כאמור היא מביעה נכונות לעמוד במלוא התחייבויותיה. החברה התחייבה לעמוד בכל התשלומים במסגרת הזמן שיש לה באמצעות מכירת הנכסים ובאמצעות הזרמת כספים נוספים באם יידרש.

בנוסף, מבקשת החברה מהמחזיקים להעמיד להצבעה באסיפה שתיערך מחר את הסעיף לפיו יתוקן שטר הנאמנות כך שיתאפשר לחברה ביצוע פדיון מוקדם של האג"ח ביוזמתה בפיצוי לפי ערך של פארי פלוס 1%.

בשבוע שעבר מחזיקי האג"ח מסדרה ב' הסכימו שלא לכנס אסיפה לדיון באם להעמיד את האג"ח לפירעון מיידי מתוך הבעת אמון בבעל השליטה גבי אדרי בהנחה שמאמציו להחזיר את החוב יניבו פרי. על החברה לפרוע בחודש הבא חוב בגובה 16.5 מיליון שקל נוספים (קרן וריבית) למחזיקי אג"ח ב'. כדי לעמוד בכל התשלומים האלו, אדרי־אל העמידה למכירה 50% מאחזקותיה בקניון דיזנגוף סנטר בתל אביב ו־50% מאחזקותיה בקניון שמונה בקריית שמונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות