אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועדות לדיור לאומי אישרו הפקדת 520 יחידות דיור במבשרת ציון צילום שאול גולן

הוועדות לדיור לאומי אישרו הפקדת 520 יחידות דיור במבשרת ציון

20% מיחידות הדיור ביישוב שסמוך למבשרת ירושלים, יהיו דירות קטנות בשטח של עד 75 מ"ר ו-50% יהיו דירות בגודל של עד 105 מ"ר

23.06.2013, 16:20 | דותן לוי

הוועדה לדיור לאומי מחוז ירושלים אישרה את הפקדתה של תוכנית דיור ל-520 יחידות דיור במבשרת ציון, בסמוך למבשרת ירושלים. מדובר בתוכנית שמשתרעת על שטח של 117 דונם וממוקמת בסמוך לדופן המזרחית של שדרות החוצבים במבשרת ציון.

במסגרת התוכנית מתוכננת בנייה רוויה של בניינים בני 8 קומות על שדרות החוצבים וכן בנייה מדורגת המשתלבת עם הטופוגרפיה ופונה כלפי מזרח. בהתאם לתוכנית 20% מיחידות הדיור יכללו דירות קטנות עד 75 מ"ר ו-50% יהיו דירות בגודל של עד 105 מ"ר.

מבשרת ציון, צילום: סבסטיאן שיינר מבשרת ציון | צילום: סבסטיאן שיינר מבשרת ציון, צילום: סבסטיאן שיינר

בנוסף לשטחי המגורים, מקצה התוכנית שטחים למבני ציבור וחינוך ולשטחים פתוחים. התוכנית מתייחסת לטופוגרפיה הטבעית, ולנוף ומגדירה אזורים נרחבים של יער וחורש טבעי לשימור בהיקף השכונה וכן שומרת על מבטים לנוף הפתוח. הרחובות המתוכננים יהיו ממותני תנועה, עם מערכת שטחים פתוחים ירוקה המשכית ברכסים ובוואדיות.

לפי נתוני משרד הפנים, ברבעון הראשון של 2013 אושרו במסגרת הווד"לים כ-762 יחידות דיור במחוז ירושלים. מדובר בנתון נמוך יחסית בהשוואה למחוזות אחרים בהם אושרו אלפי יחידות דיור,

כך למשל במחוז דרום אושרו להפקדה באותה התקופה למעלה מ-5,000 יחידות דיור. בין התוכניות הבולטות שאושרו עד כה במחוז ירושלים אושרה לפני כשנה (במאי 2012) תכנית ל-490 יחידות דיור במורדות הדרומיים של שכונת משואה בסמוך לפארק עמק רפאים וגן החיות התנכ"י, כמו כן, בספטמבר 2011 אישרה הוועדה 900 יחידות דיור למגורים במורדות הדרומיים של שכונת גבעת משואה ושכונת מלחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות