אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: החיוב ברוטציה נאסר בחוק צילום: shutterstock

ארה"ב: החיוב ברוטציה נאסר בחוק

בעוד בישראל הסערה על החיוב ברוטציה של משרדי רו"ח עדיין בעיצומה, ועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים האמריקאי פה אחד את החוק שאוסר חיוב רוטציה בין מבקרי החברות

24.06.2013, 08:57 | הדר קנה

בעוד בישראל הסערה על החיוב ברוטציה של משרדי רו"ח עדיין בעיצומה, בארה"ב כבר נפלה ההכרעה. בשבוע שעבר אישרה ועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים האמריקאי פה אחד את החוק שאוסר חיוב רוטציה בין מבקרי החברות. כך דיווחה סוכנות רויטרס.

זאת לאחר שה־PCAOB, המוסד לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות שהוקם על ידי רשות ניירות ערך בארה"ב, בחן אם יש צורך במדיניות חדשה שתחייב פירמות ראיית חשבון לבצע רוטציה של לקוחות כל כמה שנים כדי לשפר את אי־התלות של המבקר.

ועדת שירותים הפיננסיים אישרה פה אחד את החוק האוסר חיוב רוטציה, צילום: shutterstock ועדת שירותים הפיננסיים אישרה פה אחד את החוק האוסר חיוב רוטציה | צילום: shutterstock ועדת שירותים הפיננסיים אישרה פה אחד את החוק האוסר חיוב רוטציה, צילום: shutterstock

יו"ר הפד לשעבר פול וולקר, שהיה בין המצדדים בחיוב הרוטציה, טען שזו תעזור במניעה של "קרבת היתר" בין הפירמות להנהלות של החברות המבוקרות. לעומתו, ארבע החברות הגדולות (ארנסט, דלויט, PwC, KPMG) הציגו חזית אחידה והתנגדו בחריפות לחוק.

"אלו שצריכים להחליט בסופו של דבר איזו פירמה צריכה לבצע את הביקורת על הדו"חות הכספיים של חברות הם הדירקטוריון, ההנהלות ובעלי המניות ולא ה־PCAOB", אמר ג'ב הנסרלינג, היו"ר הרפובליקני של ועדת בית הנבחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות