אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האינטרנט האלחוטי מגיע גם לאוטובוסים של חברת קווים צילום: ענר גרין

בלעדי לכלכליסט

האינטרנט האלחוטי מגיע גם לאוטובוסים של חברת קווים

החברה רכשה מפלאפון מודמים סלולריים לכ-700 אוטובוסים בעסקה המוערכת ב-2 מיליון שקל. האינטרנט האלחוטי יוצע תחילה בקווים באזור נתניה-חדרה וחשמונאים

24.06.2013, 10:29 | אופיר דור

חברת קווים תצטרף בחודש הבא למפעילי התחבורה הציבורית שמציעים שירותי אינטרנט אלחוטי חינם לנוסעים, כך נודע ל"כלכליסט". קווים חתמה על הסכם עם חברת פלאפון במסגרתו היא תרכוש מודמים סלולריים לכ-700 אוטובוסים של החברה. הקווים הראשונים שבהם יוצע אינטרנט אלחוטי יהיו באשכולות נתניה-חדרה וחשמונאים (רמלה, מודיעין, מודיעין עילית).

היקף העסקה עם פלאפון מוערך בשוק ב-2 מיליון שקלים ובמסגרתה תספק פלאפון גם את התקשורת הסלולרית ל-400 עמדות כרטוס, מכירה והטענה של כרטיסי רב קו שיוצבו בתחנות האוטובוסים ובתוך האוטובוסים של קווים. עמדות אלו יאפשרו לנוסעים לרכוש כרטיסי רב קו או לטעון אותם באופן עצמאי.

שירותי אינטרנט אלחוטי חינם לנוסעים,                                צילום: שאול גולן שירותי אינטרנט אלחוטי חינם לנוסעים | צילום: שאול גולן שירותי אינטרנט אלחוטי חינם לנוסעים,                                צילום: שאול גולן

כמו כן, תספק פלאפון את תשתית התקשורת ל-400 עמדות Next Bus, שיאפשרו לנוסעים לקבל מידע שיאפשרו לנוסעים לקבל מידע על זמני ההגעה של האוטובוסים הקרובים.

קווים צפויה להציב את עמדות הכרטוס ואת עמדות המידע עד סוף 2013, כחלק מהעמידה שלה בתנאי המכרז להפעלת קווי התחבורה באשכולות נתניה-חדרה וחשמונאים שבו זכתה בשנה שעברה.

חברת האוטובוסים הראשונה שהציעה שירותי אינטרנט אלחוטי חינם היתה מטרופולין. החברה מציעה כבר מאז 2008 את האפשרות לגלישת Wi-Fi, כשבשלב זה השירות מוצע בכ-150 אוטובוסים.

אגד החלה בניסוי מצומצם לאספקת אינטרנט באוטובוסים שלה בסוף 2009 והרחיבה אותו בהמשך ליותר מ-1,000 אוטובוסים בשיתוף פעולה עם פלאפון. לפני שנה החלה גם רכבת ישראל לספק שירותי אינטרנט אלחוטי ללא עלות בתחנות וברכבות הנוסעים. הרשת האלחוטית של הרכבת הותקנה ומופעלת על ידי מוטורולה סולושנס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות