אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרמיירליג: האוהדים דורשים להוריד את מחירי הכרטיסים צילום: אימג'בנק, getty images

פרמיירליג: האוהדים דורשים להוריד את מחירי הכרטיסים

בכנס אוהדים שנערך בסופ"ש יצא מסר ברור מאוד מהאוהדים: "אף משחק פרמיירליג לא שווה 60 ליש"ט"

24.06.2013, 16:07 | סוכנויות הידיעות

השבוע שבו אוהדי הכדורגל צעדו לעבר מטה הפרמיירליג במרכז לונדון הגיע ביום שבת לסיומו בצעדה של 400 אוהדים נוספים לעבר מרכז הכדורגל הלאומי, שם הליגה העשירה ביותר בעולם מצאה עצמה שוב תחת אש.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי פרמיירליג. חמדנות גורמת לכרטיסים לעלות כל כך הרבה. לא יכול להיות שהשחקנים מרוויחים סכומים גבוהים כך שהאוהדים צריכים לשלם יותר על הכרטיסים. המסר שחייב לעבור הוא שצריכים להכניס הגינות למשוואה. הגיע הזמן שהשחקנים, הקבוצות וכולם יחשבו יותר על האוהדים, צילום: איי אף פי אוהדי פרמיירליג. חמדנות גורמת לכרטיסים לעלות כל כך הרבה. לא יכול להיות שהשחקנים מרוויחים סכומים גבוהים כך שהאוהדים צריכים לשלם יותר על הכרטיסים. המסר שחייב לעבור הוא שצריכים להכניס הגינות למשוואה. הגיע הזמן שהשחקנים, הקבוצות וכולם יחשבו יותר על האוהדים | צילום: איי אף פי אוהדי פרמיירליג. חמדנות גורמת לכרטיסים לעלות כל כך הרבה. לא יכול להיות שהשחקנים מרוויחים סכומים גבוהים כך שהאוהדים צריכים לשלם יותר על הכרטיסים. המסר שחייב לעבור הוא שצריכים להכניס הגינות למשוואה. הגיע הזמן שהשחקנים, הקבוצות וכולם יחשבו יותר על האוהדים, צילום: איי אף פי

אנדי בורנהם, לשעבר שר הספורט, התרבות והתקשורת, זכה בתשואות ממושכות לאחר שהכריז בכנס האוהדים השנתי: "אף משחק בפרמיירליג אינו שווה 60 ליש"ט. הם פשוט לא עד כדי כך טובים. חמדנות גורמת לכרטיסים לעלות כל כך הרבה. לא יכול להיות שהשחקנים מרוויחים סכומים גבוהים כך שהאוהדים צריכים לשלם יותר על הכרטיסים. המסר שחייב לעבור הוא שצריכים להכניס הגינות למשוואה. הגיע הזמן שהשחקנים, הקבוצות וכולם יחשבו יותר על האוהדים".

בורנהם תיאר את הקמת הפרמיירליג ב-1992 כ"רגע שבו הכוח נמסר" וזכה לגל נוסף של תשואות לאחר שקרא להתאחדות הכדורגל להחזיר לעצמה את הסמכות. "אינו מעוניין ברגולטור ממשלתי, זה לא הפתרון. אני מעוניין שההתאחדות תהיה הגוף שמנהל את המשחק", הוסיף. "אם נמשיך כפי שאנחנו, ההתאחדות תאבד מהרלוונטיות שלה".

כאוהד אברטון הוא גם העביר ביקורת על איבוד ה"איזון התחרותי" בליגה, שכן האוהדים הצעירים של אלופות קודמות כמו אברטון, אסטון וילה ולידס יודעים כ מבחינה ריאליסטית הם לא צריכים לצפות לזכייה נוספת באליפות. לאחר שביקש המלצות מהאוהדים, שיכללו במניפסט הבחירות הבא של מפלגת הלייבור, הוא עצמו הציע שני דברים שיועילו לכדורגל: יותר בעלות של אוהדים על הקבוצות ורגולטור עצמאי המגובה בחוק. "אם ניתן לגדולים ולחזקים לנהל את הספורט, רק הגדולים והחזקים ירוויחו", טען.

לצידו של בורנהם בשולחן הראשי בכנס, ישב יו"ר התאחדות הכדורגל היוצא, דיוויד ברנשטיין. הוא הזהיר את יורשו, גרג דייק כי יהיה עליו לבלום את הפרמיירליג על מנת לעצב מחדש את מאזן הכוחות של הספורט.

ברנשטיין מסיים את תפקידו בעוד שלושה שבועות, אך הודה כי לא הצליח לבצע את כל השינויים שרצה באופן ההתנהלות של ההתאחדות, בראשם הגדלת העצמאות מהמשחק המקצועי. "הנושא העיקרי הוא החוזק של הפרמיירליג", טען. "זהו מוצר מעולה, אך ההצלחה שלו יצאה מאיזון. אנחנו זקוקים להתאחדות חזקה ועצמאית כדי להחזיר את האיזון. אני מקווה שגרג דייק ואחרים ייקחו זאת לתשומת ליבם ויקדמו את הנושא. עוד נותר לגלות אם נוכל להשיג בצורה רצונית או לא".

רבות מהמשלחות שהשתתפו בכנס בסוף השבוע, שארגנו פדרציית אוהדי הכדורגל (FSF) וארגון Supporters Direct, השתתפו עוד קודם לכן בהפגנות, שנערכו ביום רביעי שעבר בלונדון נגד מחירי הכרטיסים, במקביל לדיונים שניהלו הנציגים עם הפרמיירליג.

קווין מילס, מנכ"ל FSF הוסיף: "הם מוכנים להקשיב, והפגינו אף מידה של סימפטיות. אני חושב שהם מודאגים מרמת הנוכחות של האוהדים במשחקי החוץ, שירדה ב-10%. אך הם הדגישו כי הם לא קובעים את המחירים, אלא המועדונים הם שאחראים לכך".

עוד ביום שבת, תמכו המנכ"לים של אסטון וילה ושל פטרבורו יונייטד בקמפיין של FSF ליציעים בטוחים וקראו לקיום מבחנים מצומצמים. פול פוקנר מווילה, שכבר הציע לארח מבחן כזה שיתבסס על "מושבי הרכבת" (rail seats) שזוכים להצלחה בגרמניה ציין: "זה אולי לא יעבוד, ואנשים אולי לא יהיו מעוניינים בזה, אבל בוא ננהל דיון בוגר והגיוני על הנושא".

שש קבוצות בפרמיירליג, כולל שלוש העולות החדשות, כבר תומכות בהצעה, וב-SFS מאמינים שהתמיכה רק תלך ותגדל. בניגוד ליציעים המיושנים שהוחלפו על ידי המושבים לאחר מותם של 96 אוהדים באסון הילסבורו, המערכת המודרנית של "מושבי רכבת" כוללת מסילה מתמשכת בכל שורה שתמנע מהקהל להתאסף בכמויות גדולות. המושבים עצמם מוצמדים לקרקע וניתן לשבת עליהם או לקפל אותם בהתאם לסוג המשחק.

הפעילים אומרים כי סקר שנערך בשנה שעברה מצא שתשעה מכל עשרה אוהדים תומכים באפשרות הבחירה בין ישיבה ועמידה. רבים עומדים בכל מקרה באזורי הישיבה, אף שהסדרנים אמורים לגרום להם להתיישב. קבוצות כמו מנצ'סטר יונייטד אף הפחיתו את הקצאת הכרטיסים שלהם לכמה ממשחקי החוץ בשל העמידה המתמשכת. אולם הממשלה, הפרמיירליג וקבוצת אוהדי הילסבורו ממשיכים להתנגד.

בתוך כך, מהפרמיירליג נמסר עוד כי בכוונתם לנקוט בהליכים משפטיים כדי לאלץ את ספקיות האינטרנט לחסום אתר שמשדר משחקים בשידור חי.

הגוף המנהל, שחתם על חוזה שידור בינלאומי חדש לשלוש שנים בשווי 5.5 מיליארד ליש"ט, החל בתהליך בקשה להוציא צו בית משפט שיחייב את ספקיות האינטרנט למנוע מהלקוחות שלהן גישה ל-www.FirstRow1.eu, אתר אינטרנט שבסיסו בשבדיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות