אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BRH Medical היא הזוכה בתחרות הסטארט-אפים של 8200 צילום: עמית שעל

BRH Medical היא הזוכה בתחרות הסטארט-אפים של 8200

החברה פיתחה מערכת אולטרה-סאונד שמאיצה את זרימת הדם לאיזורים בהם מופיעים פצעים סוכרתיים; במקום השני זכתה חברת Harbo

24.06.2013, 23:18 | אסף גלעד

זוהי השנה השניה ברציפות בה זוכה חברה מתחום מדעי החיים בפרס הראשון בתחרות הסטארט-אפים של עמותת בוגרי 8200. הערב (ב') זכתה בפרס חברת BRH Medical מירושלים במסגרת כנס בוגרי היחידה שנערך בנמל תל אביב. בשנה שעברה זכתה חברת Vecoy המפתחת תרופה למגפות ויראליות. גובה הפרס הראשון הוא 5,000 דולר.

ניר למפרט. הגיש את הפרס, צילום: בועז אופנהיים ניר למפרט. הגיש את הפרס | צילום: בועז אופנהיים ניר למפרט. הגיש את הפרס, צילום: בועז אופנהיים

 BRH פיתחה מערכת אולטרה-סאונד המאיצה את זרימת הדם לאיזורים בהם מופיעים פצעים סוכרתיים הנוצרים כתוצאה מזרימת דם נמוכה הנגרמת על ידי סוכרת. באמצעות שינוי התדר והעוצמה של גלי האולטרה-סאונד מסוגלת המערכת, לטענת החברה, להביא בתוך שמונה טיפולים לנסיגה משמעותית של פצעי הסוכרת. החברה הצהירה כי היא רווחית לאחר מכירת חמש מערוכת אולטרה-סאונד, כאשר עלותה של כל אחת מהן כ-40 אלף דולר. בארה"ב סובלים מעל ל-10 מיליון איש מפצעים סוכרתיים, והממשל מקצה מדי שנה 24 מיליארד דולר לטיפול בבעיה.

במקום השני זכתה חברת Harbo שפיתחה מערכת לניקוי כתמי נפט לאחר דליפה. מדובר במערכת הכוללת סירה, ושרשרת ספוגים המכונה "בום", המקיפים את כתם הנפט באופן אוטומטי ובמהירות רבה יחסית לרצועות הספוג הקיימות. את הסירה מתקינים על אסדות קידוח ומורידים אותן לים במקרה של דליפה. המערכת מסוגלת לפרוס עצמה בתוך שעתיים ובכך לשפר את שיעור הטיפול בכתמי הנפט שנוצרו בים, מ-15% מכלל הכתמים המטופלים כיום לכ-50% מכלל הכתמים. למקום השלישי הגיעה, KitchenBug, רשת חברתית למתכונים.

את הפרס הגישו לחברה מנכ"ל קבוצת ZAP דפי זהב ניר למפרט, ראש עמותת בוגרי 8200, ויהל זילכה, שותף מנהל בקרן מאגמה, אחת מבעלות המניות הגדולות ב- Waze שנמכרה לאחרונה תמורת 1.1 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות