אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרים עוגן: מיקי אריסון פורש מתפקיד מנכ"ל קרניבל - לאחר 34 שנה צילום: בלומברג

מרים עוגן: מיקי אריסון פורש מתפקיד מנכ"ל קרניבל - לאחר 34 שנה

עם זאת אריסון ימשיך לשמש יו"ר חברת הספנות. ארנולד דונלד, שמשמש דירקטור בחברה ב-12 השנים האחרונות - ימונה למנכ"ל

25.06.2013, 16:58 | סוכנויות הידיעת

חברת קרניבל הודיעה היום (ג') על פיצול תפקידי היו"ר והמנכ"ל. לפיכך מיקי אריסון ימשיך לכהן כיו"ר מועצת המנהלים של החברה בעוד שארנולד דונלד, איש עסקים מנוסה ומוערך שכיהן במועצת המנהלים של החברה ב-12 השנים האחרונות, ייכנס לתפקיד המנכ"ל החל מה-3 ביולי.

קראו עוד בכלכליסט

אריסון שימש כמנכ"ל מאז 1979, באותה תקופה החברה הייתה בבעלות פרטית והפעילה שלוש ספינות שייט בלבד. אולם עד 1987, קרניבל הפכה להיות מפעילת הקרוזים הגדולה בעולם, ואריסון הפך את החברה לציבורית. ביחד עם סמנכ"ל התפעול הווארד פרנק, אריסון קידם התרחבות אגרסיבית של החברה שכללה רכישות של כמה מותגי שייט ידועים כמו הולנד אמריקה וקוסטה קרוז. תחת הנהגתו של אריסון, לחברה יש כיום למעלה ממאה ספינות, עליהן נופשים בכל שנה 10 מיליון נוסעים, וההכנסות השנתיות גבוהות מ-15 מיליארד דולר.

מיקי אריסון הבעלים של מיאמי היט NBA
מיקי אריסון הבעלים של מיאמי היט NBA צילום: איי פי

על אף פיצול התפקידים, אריסון ימשיך להיות בעל המניות העיקרי של החברה. "כבר זמן מה שאני דן בנושא זה עם מועצת המנהלים, ואני חושב שהגיע הזמן ליישם בחברה שלנו נהלים של מינהל תקין ולהעביר את המושכות לאחר 34 שנים כמנכ"ל", מסר אריסון. "ארנולד הוא איש מקצוע יוצא מהכלל עם ניסיון נרחב בניהול ארגוני, והוא יעזור להעניק לחברה נקודת מבט רעננה. ב-12 השנים שבהן הוא כיהן במועצת המנהלים של החברה למדתי להעריך ולסמוך על דעתו ועל כושר השיפוט שלו. ואני סמוך ובטוח שביכולתו לקדם את הארגון". עוד הוסיף אריסון כי ימשיך לעבוד בצמידות לארנולד כדי להבטיח "עתיד מוצלח לכל בעלי המניות".

בתוך כך, קרניבל דיווחה על תוצאות הרבעון השני של 2013 לפיהן הרווח הנקי צנח ב-54% ל-72 מיליון דולר, או 9 סנט למניה, לעומת רווח נקי של 159 מיליון דולר, או 20 סנט למניה, ברבעון השני של 2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות