אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התביעה במשפטו של ערן מזרחי: לגזור עליו 15 שנות מאסר צילום: אריאל בשור

התביעה במשפטו של ערן מזרחי: לגזור עליו 15 שנות מאסר

בנוסף התבקש ביהמ"ש להטיל על להשית על מזרחי קנס של מיליון שקל. התביעה מבקשת עוד לחייב את מזרחי לפצות את קורבנותיו

25.06.2013, 17:16 | יצחק דנון

התביעה במשפטו של יועץ ההשקעות מסביון, ערן מזרחי ("מיידוף" הישראלי) ביקשה היום (ג') מביהמ"ש המחוזי בתל אביב לגזור על מזרחי שהורשע כהגדרתה בהונאת "פונזי" מאסר שלא תפחת מ-15 שנים. בנוסף להטיל על מזרחי קנס של מיליון שקל או 3 שנות מאסר נוספות אם לא ישלם את הקנס. 

קראו עוד בכלכליסט

התביעה מבקשת עוד לחייב את מזרחי לפצות את קורבנותיו בפיצוי המקסימלי הקבוע בחוק או בגובה סכום הגניבה עד לסכום המותר בחוק.

נציג התביעה עו"ד יוסי אלון העריך כי מזרחי יוכל לעמוד בתשלום הקנס מאחר ולהערכת התביעה מזרחי הותיר לעצמו בין 7 ל-8 מיליון שקל והמוסתר במקום כלשהו. לדברי התובע, היקף הכספים שנגנבו על ידי מזרחי מוערך בכ-57 מיליון שקל ובקיזוז הכספים שהחזיר ללקוחותיו. מסתכם סכום הגניבה הכולל בכ-37 מיליון שקל.

ערן מזרחי בביהמ"ש (ארכיון), צילום: יובל חן ערן מזרחי בביהמ"ש (ארכיון) | צילום: יובל חן ערן מזרחי בביהמ"ש (ארכיון), צילום: יובל חן

התובע טען כי המניע של מזרחי היה בצע כסף ומטרתו היתה לחיות חיי פאר ומותרות ואילו  הנפגעים הם אנשים פרטיים מהם גנב מזרחי את חסכונותיהם וחלקם מכרו דירות ונטלו הלוואות ונותרו בחוסר כל. התובע הדגיש בסיכומיו את התחכום, השיטתיות, ופרק הזמן הממושך של המעשים. לדבריו, גרסת ה"התביישתי" שהעלה מזרחי לראשונה בביהמ"ש אין לה כל זכר בחקירתו במשטרה.

מזרחי עצמו השלים את חקירתו הנגדית מעל דוכן העדים והכחיש את הטענה לפיה נשאר ברשותו כסף. לדבריו, מאחר ולא יכול היה להוכיח את טענתו לפיה העביר מזומנים ללקוחותיו החליט להודות בהאשמה נגדו. מזרחי אמר כי הוא ביקש למשוך זמן כדי לנסות ולתקן ולהחזיר את הכספים וכי ניסה כל שביכולתו לעשות זאת. הוא הודה שהכספים שנמשכו על ידו באמצעות כרטיסי אשראי שימשו למותרות. 

היום נשמעה בביהמ"ש עדותו של עד ההגנה ורי קלי העומד בראש חברה לתרופות במיאמי פלורידה, חבר קרוב של אחיו של מזרחי המתגורר בארה"ב והמכיר לדבריו את מזרחי זה 10 שנים. לדבריו, הוא השקיע מרצונו החופשי והפסיד אצל מזרחי 50 אלף דולר. העד הגדיר את מזרחי כאיש משפחה, אוהב דואג וכנה. 

התיק נדחה לסיכומי ההגנה מחרתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות