אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למעלה מ-100 עובדי החדשות המקומיות שוב עומדים לקראת פיטורים

למעלה מ-100 עובדי החדשות המקומיות שוב עומדים לקראת פיטורים

ההסדר למימון החדשות המקומיות עומד לפוג בעוד חודש, ובאוצר מסרבים להעביר תקציב נוסף. ועד העובדים: "שר הולך ושר בא ועדיין הפקידים הם אלה שקובעים את המדיניות"

25.06.2013, 18:27 | אופיר דור
למעלה מ-100 עובדי החדשות המקומיות המשודרות בכבלים ובלוויין, רובם תושבי הפריפריה, שוב נלחמים על מקום עבודתם. חברת קודה תקשורת של רם לנדס, המפיקה את החדשות המקומיות, החלה לזמן היום את העובדים לשימוע לקראת פיטורים, לאחר שההסדר למימון הפקת המהדורות עומד לפוג בתוך חודש.

עד לשנה האחרונה מומנה הפקת החדשות המקומיות מכספי התמלוגים שמשלמים HOT ו-yes, אלא שהחל מ-2013 בוטלו התמלוגים על פי חוק. בעקבות המאבק שניהלו עובדי החדשות המקומיות, החליטה הממשלה בדצמבר האחרון להעביר 10.8 מיליון שקל מעודפי התמלוגים לתקצוב הפקת החדשות עד סוף יולי השנה.

הפגנה של עובדי החדשות המקומיות (ארכיון) הפגנה של עובדי החדשות המקומיות (ארכיון) הפגנה של עובדי החדשות המקומיות (ארכיון)

אולם כדי להמשיך ולהפיק את החדשות המקומיות עד סוף השנה נדרשת תוספת תקציב של 7.7 מיליון שקל. באוצר מסרבים כרגע לאשר תוספת תקציב זאת. בעבר טענו באוצר כי תושבי החדשות המקומיות לא באמת גרים בפריפריה אלא במרכז הארץ. כמו כן, גורמים באוצר טוענים כי הרייטינג הנמוך שלהם (2% או כ-80 אלף צופים) זוכות מהדורות החדשות אינו מצדיק את המשך המימון שלהם.

"מסתבר ששר הולך ושר בא ועדיין הפקידים הם אלה שקובעים את המדיניות. עד כדי כך קובעים, שהשר וסגנו מיקי לוי אפילו לא מוצאים זמן להיפגש עם ההנהלה כדי לדון בהמשך השידורים. פשוט לא אכפת להם", כתב ועד עובדי החדשות המקומיות במכתב לעובדים. במכתב קובל הוועד על מה שהוא מגדיר כ"אטימות מצד פקידי האוצר".

העובדים פנו היום במכתב לשר האוצר יאיר לפיד ובו הם מבקשים להיפגש איתו בדחיפות במטרה להציל את החדשות המקומיות.

"הבטחת רק לפני מספר חודשים שתילחם למען חופש הביטוי ולמען עולם העיתונות משום שהוא כלב השמירה של הדמוקרטיה. הבטחת שאם תיבחר לא תאפשר לממשלה להלך אימים על כלי תקשורת ולנסות לסגור אותם, ואנחנו האמנו לך – הרי אתה עיתונאי ותיק ובכיר. אתה הרי מכיר את התחום טוב יותר מכל שר אוצר שהיה במשרד לפניך", כתבו העיתונאים ללפיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות