אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזוכה בתחרות של 8200 גייס רק 600 אלף דולר וכבר הפך לרווחי צילום: עמית שעל

הזוכה בתחרות של 8200 גייס רק 600 אלף דולר וכבר הפך לרווחי

חברת BRH מדיקל של בוגר יחידת המודיעין היוקרתית אילן פפרברג פיתחה ומוכרת מערכת לטיפול בפצעים סוכרתיים: "מנהלים מוכרים חלומות ומגייסים מיליונים"

26.06.2013, 13:01 | אסף גלעד
חברת BRH מדיקל זכתה בתחרות הסטארט־אפים שנערכה בכנס בוגרי 8200 שלשום. זו השנה השנייה ברציפות שבה זוכה חברת מדעי החיים בפרס הראשון בתחרות הסטארט־אפים של עמותת בוגרי היחידה. הפרס הראשון בתחרות הוא 5,000 דולר שמעניקה קרן מאגמה.

קראו עוד בכלכליסט


היזם אילן פפרברג, שהקים את BRH לפני שנתיים, לא הלך כמקובל לבורסה בכוונה לגייס כסף עבור הציוד שפיתח לטיפול בפצעים סוכרתיים. פפרברג בנה מערכת עובדת ורק לאחר מכן גייס 600 אלף דולר בלבד, וכיום נחשבת החברה שבניהולו לרווחית.

פפרברג. "נבהלתי מרמת הכאב", צילום: עמית שעל פפרברג. "נבהלתי מרמת הכאב" | צילום: עמית שעל פפרברג. "נבהלתי מרמת הכאב", צילום: עמית שעל

"מנהלים מגיעים עם מצגות יפות ועל בסיס חלום מגייסים בבורסה עשרות מיליוני דולרים, ובעצם מוכרים חלומות", הוא אמר ל"כלכליסט".


מערכת האולטרה־סאונד שפיתחה BRH משולבת בהפעלת שדות חשמליים, שמאיצה את זרימת הדם לאזורים שבהם מופיעים פצעים סוכרתיים – פצעים הנוצרים כתוצאה מזרימת דם נמוכה, אחד הסימפטומים של מחלת הסוכרת. "נחשפתי לנושא הפצעים הסוכרתיים כשאחד מבני משפחתי לקה בפצעים כרוניים", סיפר פפרברג. "נבהלתי מרמת הסבל והכאב שהם מסבים, שהיא בלתי ניתנת לתיאור".


שינוי התדר והעוצמה של גלי האולטרה־סאונד והשדות החשמליים שמחוללת המערכת מביאים, לדברי פפרברג, לרטט ולכיווץ של האזור הפגוע, בצורה המזכירה כיווץ של ספוג. תהליך זה מאיץ את זרימת הדם לאזור הפצע. לטענת פפרברג, בוגר יחידת 8200 בעצמו ששירת לצדו של רמי אפרתי, מנכ"ל בריינסטורם, המערכת מסוגלת להביא בתוך שמונה טיפולים לנסיגה משמעותית של פצעי הסוכרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
תודה לכם .הצלתם את הרגל של אמא שלי מקטיעה
תודה אמא שלי סבלה 3 וחצי שנים מפצע ענק. הכאבים היו איומים. היא עברה אין סוף טיפולים וכלום לא עזר. בעזרת המכשיר שלך הפצע ניסגר אין לה כאבים והיא יכולה ללכת המילה תודה לא יכולה להביעה את מה שאני ובני משפחתי חייבים לך הצלתה אותה מסבל נוראי תודה. תודה
משה מתל אביב  |  07.07.15
לכל התגובות