אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעט נחת לבן דב: מחזיקי האג"ח של סקיילקס אישרו השלב השני בארגון החוב צילום: אביגיל עוזי

מעט נחת לבן דב: מחזיקי האג"ח של סקיילקס אישרו השלב השני בארגון החוב

סקיילקס ביקשה אישור מהמחזיקים להחלפת השיעבוד שניתן למחזיקי סדרה ג' על מניות פרטנר בפיקדון בנקאי. כעת, ניתן יהיה להשלים להשלים את ההנפקה הפרטית שביצעה החברה בשבוע שעבר

26.06.2013, 14:14 | אסף גילעם

קצת נחת לאילן בן דב בסקיילקס. כלל מחזיקי האג"ח של החברה אישרו היום (ד') את השלב השני בתוכנית ארגון החוב של סקיילקס.

סקיילקס ביקשה אישור מהמחזיקים להחלפת השיעבוד שניתן למחזיקי סדרה ג' על מניות פרטנר בפיקדון בנקאי. אישור זה נדרש על מנת להעביר את השיעבוד למחזיקי סדרת האג"ח הפרטית החדשה שהנפיקה החברה בשבוע שעבר. 

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר השלימה סקיילקס הנפקת אג"ח פרטית (י') בהיקף של 134 מיליון שקל. הכסף מהנפקה יושב בקופת נאמנות. כדי לשחרר את הכסף נדרשה סקיילקס לקבל אישור מסדרה ג' כי לאחר התשלום הקרוב ביוני של 100 מיליון שקל תחליף את השעבוד שניתן לסדרה ג' על 9.2 מיליון מניות פרטנר בשווי כולל של 220 מיליון שקל בכסף מזומן אותו גייסה בהנפקה אשר יבטיח לסדרה את יתרת התשלום של 114 מיליון שקל.

אך אישור מצד סדרה ג' בלבד לא היה מספיק כדי להשלים את המהלך. שאר הנושים של סקיילקס המחזיקים בסדרות האחרות יכלו לסכל את המהלך אם יטענו כי החלפת הבטוחות במזומן מהווה העדפת נושים בהתחשב בעובדה שסקיילקס מתנהלת תחת הערת "עסק חי" ולכן דרשה את הסכמת שאר לעניין. היום פורסם כי החברה צלחה גם את מכשול זה.

אילן בן דב, צילום: עמית שעל אילן בן דב | צילום: עמית שעל אילן בן דב, צילום: עמית שעל

השלב הבא – אישור הסדר בסדרה 1 

התוכנית של סקיילקס מורכבת משלושה מהלכים עיקריים: הנפקת פרטית של סדרת אגרות חוב חדשה בסכום של 134 מיליון שקל (סדרה י'), תיקון שטר הנאמנות של אג"ח סדרה 1 כך שלחברה תהיה אופציה לדחות את תשלום הקרן משנת 2014 לשנת 2018 בעד פיצוי בריבית ומתן בטוחות. במידה ותצליח להשלים את שני המהלכים הראשונים, חתמה סקיילקס על הסכם מותנה לקבלת הלוואה פרטית מקרן ויולה בסך 200 מיליון שקל.

לאחר השלמת הנפקת הסדרה החדשה ואישור העברת השיעבוד, הנהלת סקיילקס תתפנה למשוכה הבאה שעומדת לפניה. הפעם מדובר באתגר גדול יותר והוא כרוך בקבלת אישור ממחזיקי סדרה 1 לדחיית התשלום כלפיהם.

סקיילקס מבקש בימים אלו לדחות את יכולת הפירעון המוקדם של סדרת האג"ח להמרה שלה (1) מספטמבר 2014 לאפריל 2018. בתמורה המחזיקים בסדרה יקבלו שעבוד שני על המניות ששועבדו לסדרה י', שיהפוך לשעבוד ראשון עם פרעון חלק מסדרה י'. על מנת להעביר את המהלך הכולל שינוי של תנאי האג"ח מוגדר בחוק כהסדר, אשר צריך לעבור אישור תחת סעיף 350 בבית המשפט. לפני כשבוע וחצי מונה לתפקיד המומחה לבחינת ההסדר מטעם בית המשפט רו"ח אריה עובדיה, אשר זכה לתמיכה הן של החברה והן של המחזיקים. הוא צפוי להעניק את המלצתו בעוד כחודש ימים ולאחריה יצביעו המחזיקים האם לאשר את השינוי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות