אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווסטרן דיגיטל קונה חברת אחסון פלאש במאות מיליוני דולרים

ווסטרן דיגיטל קונה חברת אחסון פלאש במאות מיליוני דולרים

יצרנית הכוננים הקשיחים מאמינה כי שוק האחסון ישתנה בשנים הקרובות; הכונן הקשיח יוחלף באמצעי אחסון מבוססי פלאש שהם גם תחום ההתמחות של STec

26.06.2013, 15:41 | בלומברג
יצרנית הכוננים הקשיחים ווסטרן דיגיטל (Western Digital), מתכוונת לרכוש את חברת STec עבור 340 מיליון דולר במזומן, זאת בניסיון להרחיב את יכולותיה באחסון מידע מסוג solid-state memory.

קראו עוד בכלכליסט

החברות מסרו בהצהרה משותפת כי ווסטרן דיגיטל תשלם 6.85 דולר למניה עבור STec, מדובר בפרמיה של 91% ממחיר הסגירה ביום שישי.

ווסטרן דיגיטל מעוניינת להתרחב מעבר לתחום הכוננים הקשיחים, על רקע ההאטה במכירות של מחשבים אישיים בשל הצלחת הסמארטפונים והטאבלטים.

לדברי האנליסט סטיבן פוקס מקרוס ריסרץ', הביקוש לטכנולוגית אחסון הפלאש NAND, ש-STec מספקת גדל בעקבות ההסתמכות עליה של חברות כמו פייסבוק וגוגל באחסון לטווח קצר, והצמיחה בשימוש במכשירים ניידים לגלישה באינטרנט.

לווסטרן דיגיטל נמצאת מאחור בכל הקשור לטכנולוגיות SSD, הרכישה החדשה אמורה לעזור לה להתקדם, צילום מאתר: http://www.sandisk.com לווסטרן דיגיטל נמצאת מאחור בכל הקשור לטכנולוגיות SSD, הרכישה החדשה אמורה לעזור לה להתקדם | צילום מאתר: http://www.sandisk.com לווסטרן דיגיטל נמצאת מאחור בכל הקשור לטכנולוגיות SSD, הרכישה החדשה אמורה לעזור לה להתקדם, צילום מאתר: http://www.sandisk.com

"הביקוש לאחסון גדל במהירות ואילו הביקוש ל-SSD גדל בקצב מהיר יותר מהביקוש לאחסון", אומר פוקס. 

"אחסון Solid state בארגונים ישחק תפקיד אסטרטגי גדול יותר בעתיד של ווסטרן דיגיטל", מסר מנכ"ל החברה סטיב מיליגן. "הרכישה מייצגת לבנת בנייה נוספת באסטרטגיה שלנו להרוויח מהשינויים הדרמטיים בתוך תעשיית האחסון". העסקה צפויה להתבצע לקראת סוף השנה.

מניות ווסטרן דיגיטל ירדו ב-2.7% ונסגרו ביום שני ברמה של 58.54 דולר במסחר בניו יורק, כך שמאז תחילת השנה המניה התחזקה ב-38%. במקביל, מניית STecזינקה ב-87% ל-6.71 דולר.

STec נמצאת בעיצומו של קרב בעלות מול באלצ' היל קפיטול (Balch Hill Capital) וחברות הבת שלה, שטוענות שבבעלותן 9.9% ממניות החברה, מה שהופך אותן לבעלות המניות הגדולות ביותר.

החברות הטילו ספק ביכולת של ההנהלה לעלות את ההכנסות ובכוונתן להביא לבחירתם של שלושה מועמדים מצידן למועצת המנהלים של STec בפגישה השנתית שתתקיים בחודש הבא.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות