אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקיות הטכנולוגיה מברכות על הפסיקה שתאפשר נישואי הומוסקסואלים צילום: בלומברג

בשולי הרשת

ענקיות הטכנולוגיה מברכות על הפסיקה שתאפשר נישואי הומוסקסואלים

ביחד איתה, הוחלט גם על ביטול חוק DOMA בארה"ב, אשר יקנה את כל ההטבות שמקבלים זוגות נשואים גם לבני זוג חד-מיניים. אפל, גוגל, פייסבוק ואינסטגרם הביעו שמחה על הפסיקות - כל אחת בדרכה

27.06.2013, 11:06 | עומר כביר
בארה"ב ובמדינות רבות אחרות נישואים חד-מיניים מהווים מצע למחלוקות פוליטיות וחברתיות עמוקות. אבל בעמק הסיליקון, כך נראה, בכל הנוגע לנישואי גאים חברות הטכנולוגיה כבר הכריעו: כל המרבה, הרי זה משובח.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול פרסם בית המשפט העליון של ארה"ב שתי פסיקות משמעותיות שמקדמות משמעותית את מאבק תומכי הנישואים החד-מיניים במדינה. אחת, מבטלת חוק פדרלי בעל השם האורוויליאני "החוק להגנת הנישואים" (Defence of Marrige Act, או DOMA בקיצור), שמנע מזוגות חד-מיניים שנישאו לזכות באותן הטבות להן זוכים זוגות דו-מיניים שנישאו. השנייה דחתה עתירה החלטת בית משפט בערכאה נמוכה יותר לפסול איסור של קליפורניה על ביצוע נישואים חד-מיניים במדינה, ופתחה את הדלת להומואים ולסביות תושבי המדינה להינשא.

חתן וחתן? חברות הטכנולוגיה בעד, צילום: בלומברג חתן וחתן? חברות הטכנולוגיה בעד | צילום: בלומברג חתן וחתן? חברות הטכנולוגיה בעד, צילום: בלומברג

הפסיקת התקבלו בחום רב על ידי חברות הטכנולוגיה הגדולות. גוגל, תומכת בולטת של זכויות הומוסקסואלים, הכניסה Easter Egg למנוע החיפוש שלה, כך שבחיפוש השאילתות gay, lesbian, transgender או bisexual מתכסה בר החיפוש בצבעי דגל הגאווה (החברה מבצעת טרנספורמציה דומה גם בשבוע הגאווה).

אפל ברכה על ההחלטה: “אפל תומכת בשיווין בנישואים וראה בכך סוגיה של זכויות אזרח. אנחנו מריעים להחלטת בית המשפט העליון". HP גם היא בירכה והזכירה את תמיכה ארוכת השנים בזכויות הקהילה הגאה. “ל-HP יש היסטוריה בת יותר מ-30 שנה של השתתפות באירועי גאווה", אמר מייקל ת'אקר, נציג קבוצת העובדים הגאים בחברה, לאתר AllThingsD. “החסות שנתנו השנה לאירועי הגאווה בסן פרנסיסקו היא דוגמה נהדרת לאופן שבו HP מחויבת לגיוון ויצירת סביבה גמישה ואינקלוסיבית".

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, פרסם ברכה אישית קצרה בעמוד הפייסבוק שלו: “אני גאה שהמדינה שלנו מתקדמת בכיוון הנכון, ואני שמח בעבור רבים מחבריי ובני משפחותיהם", הוא כתב בצירוף האשטג #PrideConnectsUs והאמוטיקון feeling proud. שירות אינסטגרם של פייסבוק העלה פוסט בבלוג הרשמי שלו, ובו הפניות לתמונות שצילמו גולשים מחגיגות קבלת ההחלטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות