אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרקליטו של ערן מזרחי בביהמ"ש: "לא מדובר ב'הונאת פונזי'" צילום: אריאל בשור

פרקליטו של ערן מזרחי בביהמ"ש: "לא מדובר ב'הונאת פונזי'"

עו"ד מיכה פטמן אמר את הדברים בדיון שהתקיים היום. לדבריו, יועץ ההשקעות לא התכוון מראש לגנוב את כספי לקוחותיו שמרביתם בני משפחה וחברים, פעל מתוך רצון לרצות את כולם ועונשו צריך להיות נמוך בהרבה מ-10 שנות מאסר. מזרחי בדיון: "אני רוצה להביע צער עמוק וחרטה כנה ולחזור לחיים תקינים"

27.06.2013, 16:22 | יצחק דנון

ערן מזרחי, יועץ ההשקעות מסביון שזכה לכינוי "מיידוף הישראלי", ניצל היום את זכות המילה האחרונה לפני שייגזר עונשו ביום ה' הבא ואמר: "אני רוצה להביע צער עמוק וחרטה כנה. אני מבקש מביהמ"ש שירחם עלי. מצטער, לא התכוונתי לפגוע באנשים שנפגעו. אני רוצה לחזור לחיים תקינים ולשקם את עצמי, להיות אבא לילדים שלי, להיות בן ואח. אני נורא מתרגש ומרגיש נורא מפוחד".

קראו עוד בכלכליסט

קודם לסיכומי ההגנה בתיק הגיש נציג התביעה לביהמ"ש פסיקה שעניינה הטלת פיצוי גם במקרים בהם הנאשם מצוי בהליכי כינוס נכסים, דוגמת מזרחי.

לאחר מכן נשא דבריו בא כוחו של מזרחי עו"ד מיכה פטמן שאמר כי מזרחי ער לכך שישנם קורבנות אמת שסבלו וניזוקו וכי הוא נטל אחריות, הביע חרטה והודה מבלי שהובטח לו דבר. לדברי הסניגור ההודאה היתה בכתב אישום מתוקן המשקף תמונה חמורה מאשר זו שהיתה במציאות.

עו"ד פטמן טען כי הוא אינו מסכים עם הגדרת התביעה את הפרשה כ"הונאת פונזי". לדבריו, מזרחי לא התכוון מראש לגנוב את כספי לקוחותיו ,מרביתם בני משפחה, חברים ומקורבים ואולם, בשל חוסר ידע, ניסיון וביטחון, טיפשות, בושה ורצון לרצות את כולם הוא נקלע למערבולת ממנה לא ידע כיצד להיחלץ. לדבריו, מזרחי לא חי חיי פאר אלא חיים נורמליים.

עו"ד מיכה פטמן, פרקליטו של מזרחי. "הוא נקלע למערבולת ממנה לא ידע כיצד להיחלץ", צילום: אריאל בשור עו"ד מיכה פטמן, פרקליטו של מזרחי. "הוא נקלע למערבולת ממנה לא ידע כיצד להיחלץ" | צילום: אריאל בשור עו"ד מיכה פטמן, פרקליטו של מזרחי. "הוא נקלע למערבולת ממנה לא ידע כיצד להיחלץ", צילום: אריאל בשור

פטמן הוסיף כי מזרחי קיבל לאורך השנים 57 מיליון ש"ח והחזיר 50% מהסכום האמור ועל כן אין המדובר במי שהתכוון מראש לגנוב.

"הלך נפשו של מזרחי היה שונה מכפי שהוצג על ידי התביעה. לא ניתן לטעון כי הוא תיכנן לרמות וכי יש כאן תחכום גדול. מזרחי האמין שהדברים יסתדרו. נסיבות המקרה אינן של נוכל קר רוח אלא של מי שאיבד עשתונות וחי במטרה להחזיר את הכספים שלקח", אמר הסניגור.

מזרחי. גזר הדין יינתן בשבוע הבא, צילום: שאול גולן מזרחי. גזר הדין יינתן בשבוע הבא | צילום: שאול גולן מזרחי. גזר הדין יינתן בשבוע הבא, צילום: שאול גולן

פטמן ביקש להתחשב בכך שמזרחי איבד את הכל: את הכסף שגנב, את החברים אותם רימה את המשפחה שבה פגע, וכי כולם משלמים כמוהו. לדבריו, מזרחי בזבז את הכספים והדבר לא עומד לזכותו אלא אומר שאין לו מהיכן להחזיר. עוד הדגיש הסניגור כי מזרחי אף ביקש לשים קץ לחייו.

הסניגור טען כי מתחם הענישה הלגטימי והראוי מתחיל ב-5-4 שנים והרף העליון, שאינו רלבנטי למקרה הנדון, הוא 10 שנות מאסר ועל כן העונש צריך להיות משמעותי פחות מ-10 שנים דהיינו עונש חד ספרתי, זאת על מנת לעודד הסדרי טיעון והודאה של נאשמים.

הסניגור הדגיש כי חיובו של מזרחי בפיצויי קורבנותיו אשר במידה ולא ישולם על ידו ימנע ממנו את הזכות לניכוי שליש ממאסרו ולימי חופשה.

גזר הדין יינתן ביום ה' בבשבוע הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
בית המשפט חייב להורות ערן
בית המשפט צריך להורות לערן להחזיר את כל הכספים שגזל עד סוף חייו. שיעבוד וישלם. הוא גזל כסף מזקנים, חד הוריות ואנשים חפים מפשע. הוא חי ברמת חיים גבוהה ומנקרת עיניים תוך ידיעה שזה על חשבון אחרים. עו"ד שלו מנסה ליפות את הדברים. ערן הוא נוכל לא קורבן. הקורבנות פה הם אותם אנשים שהוא גנב את כספם כדי להנות מהחיים. עכשיו שישלם. צריך להינתן לו גזר דין מירבי על מנת שלא כל אחד יקום ויעשה מעשה נבזה שכזה. מספיק לתת ליגיטמציה למעשי נוכלות. מה שקורה במדינה זו בושה וחרפה בגלל הקלות בגזר הדין ומצב כלכלי קשה אנשים מעדיפים להיות נוכלים וגנבים ורמת הפשיעה עולה.
יעל  |  29.06.13
לכל התגובות