אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
3 עצורים בחשד לשחיתות בבנק של הוותיקן צילום: דוד הכהן

3 עצורים בחשד לשחיתות בבנק של הוותיקן

איש דת בכיר בוותיקן, עובד בשירותים החשאיים של איטליה ויועץ פיננסי נעצרו היום. בתחילת השבוע מינה האפיפיור ועדה חדשה שמטרתה לפקח על הפעילות של בנק הוותיקן

28.06.2013, 19:29 | סוכנויות הידיעות
איש דת בכיר בוותיקן, עובד בשירותים החשאיים של איטליה ויועץ פיננסי נעצרו היום כחלק מחקירה המתמקדת בבנק של הוותיקן. דובר של יחידת המשטרה העוסקת בפשעים פיננסיים ברומא אישר את הפרטים. עם זאת, הוא לא חשף את זהות החשודים, שכן בהמשך היום המשטרה צפויה לקיים מסיבת עיתונאים אז תחשוף פרטים ספציפיים לגבי העצורים.

הוותיקן ברומא, צילום: דוד הכהן הוותיקן ברומא | צילום: דוד הכהן הוותיקן ברומא, צילום: דוד הכהן

בתחילת השבוע מינה האפיפיור ועדה חדשה שמטרתה לפקח על הפעילות של בנק הוותיקן. ההחלטה התקבלה לאחר שהמועצה האירופית המטפלת בנושאי הלבנת הון וטרור פיננסי, הודיעה לוותיקן כי עליו לשפר את הפיקוח על הבנק, שנקרא בעבר המכון לעבודות דת.

כבר שלושה עשורים ששערוריות מלוות את בנק הוותיקן, החל מקריסת בנקו אמברוסיאנו בשנות ה-80 ועד להחרמת 23 מיליון יורו (30 מיליון דולר) על ידי הרשויות האיטלקיות ב-2012. בוותיקן מנסים לשפר את הדימוי של הבנק, והאפיפיור בנדיקטוס ה-16 מינה בפברואר את עורך הדין והיועץ הפיננסי הגרמני ארנסט פון פריברג, לעמוד בראש הבנק, זו הייתה אחת ההחלטות האחרונות שקיבל לפני פרישתו. הבנק של הוותיקן מנהל נכסים בשווי 7.1 מיליארד יורו, בעיקר באג"ח ובמזומן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות