אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קניבליזם מבית ויזל: פוקס תהיה גם הזכיינית של צ'ילדרנ'ס פלייס

קניבליזם מבית ויזל: פוקס תהיה גם הזכיינית של צ'ילדרנ'ס פלייס

אחרי אמריקן איגל ורשת earie, תפתח קבוצת פוקס בין שש לעשר חנויות של דה צ'ילדרנ'ס פלייס בישראל. בינואר פורסם בכלכליסט שקבוצת אופנה מקומית צפויה לקבל זיכיון לשיווק מותג האופנה האמריקאי לילדים. לפני שבוע הכחיש בתוקף הראל ויזל שמדובר בפוקס, אלא שההכחשה הגורפת התפוגגה במהירות

30.06.2013, 08:14 | אורנה יפת

קבוצת האופנה פוקס, שבבעלות הראל ויזל, קיבלה את הזיכיון לשיווק אופנת הילדים האמריקאית דה צ'ילדרנ'ס פלייס (THE CHILDREN'S PLACE) בישראל. בחודש ינואר 2013 נחשף ב"כלכליסט" שהמותג יגיע לארץ באמצעות קבוצת אופנה מקומית. בשיחה שערך "כלכליסט" בשבוע שעבר עם הראל ויזל הוא הכחיש בתוקף שהוא הזכיין שיביא את המותג האמריקאי או שהוא חתם על הסכם עם דה צ'ילדרנ'ס פלייס. ויזל אמר באותה שיחה: "לא היה ולא נברא. דה צ'ילדרנ'ס פלייס העולמית הודיעה לי שאין בכוונתה להיכנס בשלב זה לישראל".

כעת מתברר שלמרות ההכחשה הכל כך נחושה המידע שהגיע ל"כלכליסט" היה מדויק, וויזל אכן חתם על עסקה לייצוג המותג בארץ.

מי שתיווך בין קבוצת פוקס לבין החברה הבינלאומית בשלב הראשון של העסקה היה יו"ר קרן מרקסטון ושגריר ישראל באו"ם לשעבר דני גילרמן. העסקה הושלמה על ידי ויזל באופן עצמאי.

חנות של דה צ חנות של דה צ'ילדרנ'ס פלייס. נוכחות של 20 חנויות במזרח התיכון חנות של דה צ

רגע לפני פסח

מדובר ברשת האופנה האמריקאית השנייה שמביאה פוקס לישראל. בינואר 2012 השיקה הקבוצה בארץ את המותג לצעירים אמריקן איגל, ולאחרונה הושקו גם חנויות עצמאיות של מותג ההלבשה התחתונה earie השייך לאותה קבוצה. חנויות דה צ'ילדרנ'ס פלייס ייפתחו בקניונים בישראל במרץ 2014. בשלב הראשון תפתח קבוצת פוקס בין שש לעשר חנויות בו זמנית בהשקעה של 2 מיליון שקל לכל אחת מהן, כשכל חנות שתוקם תתפרס על כ־250 מ"ר.

המותג האמריקאי יגיע לישראל רגע לפני פסח 2014 כדי להרוויח את מכירות החג ויתחרה על משבצת בגדי הילדים, קטגוריה המגלגלת בישראל 1.5 מיליארד שקל ומתחילה להיות צפופה ותחרותית. בשבועות האחרונים הודיעה גם קבוצת קסטרו על השקת מותג בגדי ילדים חדש ופתיחה של 25 חנויות באוגוסט הקרוב בהשקעה של 18 מיליון שקל. מרבית החנויות הללו מתוכננות להיפתח בתוך חנויות קסטרו. בעלי קסטרו גבי רוטר הבטיח להביא בשורת מחיר בהשקת המותג, ואם כך אכן יהיה, יצטרך ויזל להתמודד עם מותג חזק ואיכותי שיימכר במחירים נוחים.

מכוונים לאמצע

דה צ'ילדרנ'ס פלייס נחשב מותג איכותי המציע מחירים לא נמוכים אך גם לא מאוד גבוהים. מלבד ההשקות של דה צ'ילדרנ'ס פלייס וקסטרו, צפויה גם מנגו להיכנס לקטגוריית הילדים בקרוב. אלה יצטרפו למותגי הילדים הבינלאומיים שכבר נמכרים בארץ, זארה, גאפ ו־H&M. לא רק זאת, בישראל יש לא מעט מותגי ילדים מקומיים שמתחרים על המשבצת, בהם פוקס קידס, שצפוי לקניבליזציה מבית עם השקת המותג האמריקאי החדש, גולף, קדס קידס, דלתא, epk, שילב, s wear, סולוג, H&O ועוד.

דה צ'ילדרנ'ס פלייס עוסקת בעיצוב ובשיווק של בגדים ואקססוריז לילדים עד גיל 14 ומפעילה יותר מ־1,100 חנויות בארה"ב וקנדה וחנות מקוונת. הרשת הוקמה ב־1969, ולטענתה, היא הרשת הקמעונאית הגדולה ביותר לבגדי ילדים בצפון אמריקה. היא נסחרת בנאסד"ק ומחזור המכירות השנתי שלה הוא 1.8 מיליארד דולר. ב־2012 נכנסה הרשת לשוק הבינלאומי והיא מפעילה במזרח התיכון 20 חנויות בזיכיון. פריטי המותג נחשבים לאיכותיים ולא זולים, ובארה"ב דה צ'ילדרנ'ס פלייס מתחרה בין היתר במותגי הילדים אולד נייבי, גאפ ו־KIDS77.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות