אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היה שלום, סבאל'ה: יאהו סוגרת את Alta Vista הקשיש

היה שלום, סבאל'ה: יאהו סוגרת את Alta Vista הקשיש

יאהו תסגור סופית את מנוע החיפוש, שהיה מהפופולריים ביותר ברשת לפני עליית גוגל. בנוסף, הציגה החברה אינטגרציה בין שירות המייל שלה ובין פליקר וכלי שמתריע בכל פעם שיאותר ברשת תוכן שמעניין אתכם

30.06.2013, 18:50 | נמרוד צוק

תגידו שלום לאלטה ויסטה: יאהו, שמחזיקה בבעלות על מנוע החיפוש המיתולוגי, תסגור אותו סופית בעוד שבוע, ביחד עם 11 שירותים נוספים שאינם זוכים להיקף שימוש שמצדיק את המשך תפעולם.

קראו עוד בכלכליסט

בפוסט שפרסמה החברה בסוף השבוע בבלוג הרשמי שלה, נימקה את הסגירה ברצון "להתמקד ביצירת מוצרים יפים שיהיו רלוונטיים לחיי היום היום של המשתמשים".

אלטה ויסטה בתצורתו הנוכחית אלטה ויסטה בתצורתו הנוכחית אלטה ויסטה בתצורתו הנוכחית

נפטרים ממטען עודף

השירותים הנוספים שנסגרים (על ארבעה מתוכם כבר נחת הגרזן במהלך סוף השבוע) כוללים את תוסף החיפוש Axis, תוסף הדפדפן BrowserPlus שנועד לאפשר יצירה של אפליקציות רשת שפועלות כיישומי ווינדוס עצמאיים, אתר תכני הספורט Citizen Sports, נגן המדיה WebPlayer, את FoxyTunes - תוסף המוזיקה לפיירפוקס שפותח על ידי חברה ישראלית ונרכש על ידי יאהו בתחילת 2008, את RSS Alerts - קורא ה-RSS של החברה, את הרשת החברתית הלוקאלית Neighbors, את אתר ההורדות יאהו Downloads ושני ממשקי תכנות המיועדים למפתחי אפליקציות חיצוניות - Local API ו-Term Extraction API. תקופת הסגירה של השירותים החלה שלשום והיא תסתיים ב-28 בספטמבר.

אלטה ויסטה, גרסת 1999 אלטה ויסטה, גרסת 1999 אלטה ויסטה, גרסת 1999

אלטה ויסטה, שפותח על ידי ענקית המחשוב המנוחה דיגיטל והושק ב-1995, היה אחד ממנועי החיפוש הבולטים אם לא הפופולרי שבהם בשנים הראשונות לפעילותו, אך בהמשך נפגעו יכולותיו לאחר שהחברה נמכרה ליצרנית המחשבים קומפאק, ועם עלייתה של גוגל הוא איבד את אחרוני גולשיו.

ב-2003 הוא נרכש על ידי חברת הפרסום אוברצ'ר, שנרכשה שנה לאחר מכן על ידי יאהו, אולם אף אחד מהבעלים לא הצליח להחזיר לו את זוהרו. ב-2011 הפסיקה יאהו את פעולתו של אלטה ויסטה כמנוע חיפוש עצמאי אך המשיכה להפעיל אותו בכתובת המקורית, כמעטפת למנוע החיפוש הראשי שלה.

תכונות חדשות בשירותי יאהו

במקביל לסגירת השירותים, חשפה החברה ביום שישי אפשרות חדשה לאינטגרציה בין שירות המייל שלה לשירות התמונות פליקר, בהמשך למתיחת הפנים הגורפת שהעניקה לו לפני כחודש. התכונה החדשה תאפשר לשלב תמונות מפליקר בהודעות דואר בלחיצת כפתור. החברה הוסיפה גם אפשרות חדשה של קבלת התרעות למנוע החיפוש שלה, במסגרתה ניתן להגדיר מראש מילות חיפוש מבוקשות והמנוע ישלח למשתמש התרעת מייל בכל פעם שייתקל בדף חדש שתואם את תוצאות החיפוש, בדומה לשירות גוגל Alerts.

המהלכים האחרונים ממשיכים את תנופת ההתחדשות שהביאה לחברה המנכ"לית מאריסה מאייר, במטרה לשקם אותה לאחר שנים של דשדוש ואבדן כיוון. הצעד הבולט ביותר שלה עד כה היתה רכישת פלטפורמת הבלוגים טאמבלר בסוף מאי, בעסקת ענק של 1.1 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות