אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכללת נתניה הציבה את כחלון בראש מכון מחקר נטול מימון צילום: נועם מושקוביץ'

מכללת נתניה הציבה את כחלון בראש מכון מחקר נטול מימון

מכללת נתניה מיהרה להכריז על מינויו של שר התקשורת לשעבר לראש מכון מחקר על יוקר המחיה, אף שהקמת מכון מחייבת מקור מימון חיצוני שטרם הושג

01.07.2013, 08:17 | חן פונדק

מכללת נתניה הזדרזה להכריז כי שר התקשורת לשעבר משה כחלון יעמוד בראש מכון מחקר חדש שתקים בנושאי יוקר מחיה (ובפרט נדל"ן), אולם מבדיקת "כלכליסט" עולה כי המכללה עדיין לא גייסה הון להקמת המכון, ששמו טרם נקבע ואף לא זהות חבריו.

קראו עוד בכלכליסט

מכיוון שמדובר במכון מחקר ולא בתוכנית לימוד חדשה, הקמתו אינה דורשת את אישור המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), אך היא מחייבת לפחות מקור מימון חיצוני (תרומות) - כשבדרך כלל מכוני מחקר מסוג זה מזוהים עם תורם אחד שמממן את פעילותם לאורך השנה.

מכללת נתניה. יאיר המבורגר בטקס הענקת ד"ר של כבוד . תרם 111 אלף שקל בשנת 2011, צילום: עמית שעל מכללת נתניה. יאיר המבורגר בטקס הענקת ד"ר של כבוד . תרם 111 אלף שקל בשנת 2011 | צילום: עמית שעל מכללת נתניה. יאיר המבורגר בטקס הענקת ד"ר של כבוד . תרם 111 אלף שקל בשנת 2011, צילום: עמית שעל

למרות העמימות ביחס לשאלות רבות בפרויקט החדש, המכללה הודיעה על הצטרפות כחלון לשורותיה זמן קצר לאחר שנודע כי לא ימונה ליו"ר מועצת מינהל מקרקעי ישראל, כפי שהובטח על ידי ראש הממשלה ערב הבחירות.

נציגי מכללת נתניה אישרו אתמול כי הפרטים הסופיים למתכונת שבה יפעל המכון ייסגרו בימים הקרובים. כמו כן הם הדגישו כי מדובר במכללה פרטית לא מתוקצבת, ולמרות זאת תקציביה שקופים. עם זאת, יש להדגיש כי בתור עמותה חל על מכללת נתניה חוק העמותות המחייב אותה לפרסם את התקציב שלה.

מדו"חות המכללה ל־2011 עולה כי התקציב שלה עמד על 90 מיליון שקל לאחר שגייסה באותה שנה תרומות בגובה 8.7 מיליון שקל. התורם העיקרי הוא קרן דלק למדע, לחינוך ולתרבות של חברת דלק שבבעלות יצחק תשובה שתרמה 2.37 מיליון שקל. חברת הביטוח הראל, שהיו"ר שלה יאיר המבורגר ונשיאה גדעון המבורגר יושבים בחבר הנאמנים של המכללה, תרמה 111 אלף באותה שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות