אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף לקידוח הנפט שלא היה: פשרה בין מודיעין ואדירה סביב קידוח גבריאלה צילום: אלעד גרשגורן

סוף לקידוח הנפט שלא היה: פשרה בין מודיעין ואדירה סביב קידוח גבריאלה

לפי הסכם הפשרה מודיעין תקבל 4.6 מיליון דולר מהשותפות בקידוח. בעבר התגלה בקידוח הממוקדם כ-20 ק"מ מערבית לחופי הרצליה פוטנציאל להפקה של כ-130 מיליון חביות נפט

01.07.2013, 10:47 | שי סלינס

מודיעין אנרגיהשבשליטת אי.די.בי פתוח וצחי סולטן, הודיעה היום כי הסכסוך הכספי בין בעלי רישיון הקידוח גבריאלה הממוקם כ-20 ק"מ מערבית לחופי הרצליה - מודיעין (70%), אדירה (15%) ובראונסטון (15%) הגיע לסיומו לאחר שהושגה פשרה בין הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכם שנחתם כל כל אחד מהצדדים יהיה אחראי לחלקו היחסי בסך ההוצאות שנשא בקשר לתשלומים לספק האסדה אשר הסתכמו עד היום בסכום של 55.2 מיליון דולר.

כמו כן בראונסטון ואדירה אנרגיה התחייבו לשלם סכום של 3.5 מיליון דולר כל אחת, כאשר מתוך סכום זה 2.3 מיליון דולר ישולמו למודיעין ו-1.2 מיליון דולר ישולמו לחשבון המשותף של השותפות.

 , צילום: רוני שיצר צילום: רוני שיצר  , צילום: רוני שיצר

בנוסף ויתרה אדירה על הזכות לקבלת תמלוג על בגין הכנסות השותפות מהרישיון, על האופציה לרכוש חזרה מהשותפות 15% מזכויות ההשתתפות ברישיון ועל זכות סירוב ראשונה וזכות הצטרפות במקרה של העברת זכויות השתתפות ברישיון על ידי השותפות.

 

הסוף לסכסוך סביב הקידוח גבריאלה, שם התגלה בעבר פוטנציאל להפקה של כ-130 מיליון חביות נפט, החל לפני מספר חודשים בשאלה מי היה אמור לממן את פעולות חיפושי הנפט ומתי הוא היה אמור להעביר את הכסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות