אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדלג מעל האישומים: צבי בר הודיע כי יתמודד על ראשות עיריית ר"ג בבחירות הקרובות צילום: אוראל כהן

מדלג מעל האישומים: צבי בר הודיע כי יתמודד על ראשות עיריית ר"ג בבחירות הקרובות

בית המשפט המחוזי בת"א דחה את המשך משפטו של בר לאחרי הבחירות כדי לאפשר לו להתמודד בבחירות המוניציפאליות הקרובות. השופט צבי גורפינקל : "שאלת בחירות ראש ראשות היא עניין לציבור הבוחר בו ולא לבית המשפט הפלילי, כל עוד לא ניתנה הכרעת דין".

01.07.2013, 11:23 | זוהר שחר לוי
צבי בר, ראש עיריית רמת גן, הנאשם בלקיחת שוחד, הודיע היום (ב') כי בכוונתו להתמודד גם בבחירות הבאות לראשות העיר, בהתאם לכך קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב את המשך משפטו רק לאחריהן. "שאלת בחירות ראש ראשות היא עניין לציבור הבוחר בו ולא לבית המשפט הפלילי, כל עוד לא ניתנה הכרעת דין", נימק השופט את החלטתו.

קראו עוד בכלכליסט

בר נאשם בחודש ינואר האחרון כי לקח שוחד של 2 מיליון שקל במספר הזדמנויות ומואשם בשורה של עבירות מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ושיבוש מהלכי משפט, זאת ביחד עם מספר נאשמים נוספים.

בשבועות האחרונים הגיב לכתב האישום שהוגש נגדו וכפר בכל המיוחס לו תוך שהוא מצהיר כי "כל פעולותיי בעיריית רמת גן נעשו באופן ענייני וללא משוא פנים, לטובת העירייה ותושביה". לצד הכפירה באישומים, מתח סנגורו של בר, עו"ד נבות תל-צור, ביקורת חריפה על התנהלות הפרקליטות בהליכים וטען כי דינו של כתב האישום להתבטל "בשל הגשתו לבית המשפט בחוסר סמכות". טענות שהמדינה דחתה והן יידונו בהמשך בפני בית המשפט.

צבי בר. נאשם בלקיחת שוחד של 2 מיליון שקל, צילום: אוראל כהן צבי בר. נאשם בלקיחת שוחד של 2 מיליון שקל | צילום: אוראל כהן צבי בר. נאשם בלקיחת שוחד של 2 מיליון שקל, צילום: אוראל כהן

הבוקר, במהלך דיון בעניינו של בר והנאשמים הנוספים, שאול לגזיאל, חיים גייר ויוסף דוד לוי, הודיע ראש עיריית רמת גן כי בכוונתו להתמודד לבחירות המונציפאליות שיתקיימו במהלך חודש אוקטובר. כזכור, במקביל להליך הפלילי שמתנהל נגד בר, נידונה בימים אלו עתירה לבג"ץ שעניינה המשך כהונתו כראש עיר לאור העמדתו לדין. במסגרת העתירה לבג"ץ, צפוי בר למסור תצהיר ולנמק מדוע לא יתפטר, בהוראת בית המשפט העליון.

"בתחילת הדיון שאלתי את נאשם 1, ראש עיריית רמת גן, והוא השיב שבכוונתו להתמודד גם בבחירות הבאות לראשות העיר הנערכות לקראת חודש אוקטובר", כתב שופט המחוזי בתל אביב, צבי גורפינקל. "לא נעלם מעיני בית המשפט כי אמור להתקיים דיון בפני בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ בעניין עתירה שראש העיר יחדל לכהן בתפקידו, עקב הגשת כתב האישום נגדו. אולם, בהלייך הנוכחי, בשבתי כבית משפט פלילי ולא כבית משפט מנהלי, חזקת החפות עדיין שרירה וקיימת. ועל כן, משהודיע ראש העיר כי בכוונתו להתמודד גם בבחירות הבאות, לא יהיה זה נכון מצד בית המשפט כי יפריע לו לנהל את מערכת הבחירות באופן שיקבעו מועדים בתוך תקופת הבחירות, דבר שעלול לקפח זכותו להתמודד כראוי".

השופט צבי גורפינקל. "משהודיע ראש העיר כי בכוונתו להתמודד גם בבחירות הבאות, לא יהיה זה נכון מצד בית המשפט כי יפריע לו לנהל את מערכת הבחירות", צילום: מיכאל קרמר השופט צבי גורפינקל. "משהודיע ראש העיר כי בכוונתו להתמודד גם בבחירות הבאות, לא יהיה זה נכון מצד בית המשפט כי יפריע לו לנהל את מערכת הבחירות" | צילום: מיכאל קרמר השופט צבי גורפינקל. "משהודיע ראש העיר כי בכוונתו להתמודד גם בבחירות הבאות, לא יהיה זה נכון מצד בית המשפט כי יפריע לו לנהל את מערכת הבחירות", צילום: מיכאל קרמר

גופרינקל הוסיף: "שאלת בחירות ראש ראשות היא עניין לציבור הבוחר בו ולא לבית המשפט הפלילי, כל עוד לא ניתנה הכרעת דין".

בית המשפט קבע כי דיוני שמיעת העדים, במסגרת כתב האישום, יחלו באמצע חודש נובמבר ויימשכו עד לסוף חודש פברואר 2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה