אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים נכנעו ל"שיטת מצליח" של החברה לישראל צילום: אוראל כהן

המוסדיים נכנעו ל"שיטת מצליח" של החברה לישראל

הגופים המוסדיים, בהמלצת אנטרופי, אישרו את הארכת כהונתו של אמיר אלשטיין כיו"ר החברה לישראל לחצי שנה והעניקו לה ארכה לגיבוש מדיניות תגמול החדשה. מיטב דש בלט בהתנגדותו לאישור השכר אף על פי שהוא לקוח של אנטרופי

02.07.2013, 08:10 | רחלי בינדמן

הגופים המוסדיים המשקיעים במניות החברה לישראלבחרו לנקוט עמדה רכה כלפי יו"ר דירקטוריון החברה אמיר אלשטיין. רק 13% מבין הגופים המוסדיים המחזיקים במניות החברה לישראל התנגדו להאריך את כהונתו של אלשטיין בחצי שנה נוספת - וזאת כדי לתת לחברה ארכה להשלמת הגיבוש של מדיניות התגמול החדשה. עלות השכר השנתית של אלשטיין עומדת על 4.9 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בהתאם לתיקון 20 לחוק החברות, גם הסכמי שכר של מנהלים שכירים) צריכים לעבור את אישור בעלי מניות המיעוט וזאת עד לאישור האסיפה הכללית של בעלי המניות על תוכנית תגמול כוללת לבכירי החברה. מאחר שהסכם העסקתו של אלשטיין הגיע לסיומו וטרם גובשה תכנית תגמול שעל בסיסה ינוסח הסכם העסקתו החדש, התבקשו בעלי המניות להאריך את הסכם העסקתו הנוכחי בחצי שנה נוספת.

רוב הגופים המוסדיים המשתמשים בשירותיה של חברת הייעוץ אנטרופי המספקת המלצות לגבי אופן הצבעה באסיפות כלליות, בחרו להצביע בהתאם להמלצתה - לתמוך בהארכת הכהונה.

אמיר אלשטיין אמיר אלשטיין אמיר אלשטיין

"ביצועי החברה חלשים"

 

חוות הדעת של אנטרופי, שהגיעה לידי "כלכליסט", ממליצה על הארכת כהונה זמנית של אלשטיין, אך לא חפה מביקורת. באנטרופי מתארים כיצד בשלוש השנים האחרונות רשמה מניית החברה לישראל תשואה שלילית בשיעור של 21.8% ותשואת חסר של כ־30% ביחס למדד ת"א־25 שרשם תשואה חיובית בשיעור של 10.58% באותה תקופה. "ביצועי החברה מוערכים על ידינו כחלשים" כותבים באנטרופי.

המלצתה של אנטרופי מפתיעה במובן זה שאינה עולה בהכרח בקנה אחד עם הקו הנוקשה שהציגה כנגד שכר בכירי החברה לישראל רק לפני חצי שנה. יום לפני כניסתו לתוקף של תיקון 20 התכוונה החברה לישראל לכנס אסיפה דחופה כדי למהר ולאשר לאלשטיין חבילת שכר הכוללת מענק של חבילת אופציות בשווי 25 מיליון שקל. טרם כניסת החוק לתוקף, החברה לישראל היתה יכולה לאשר את חבילת התגמול הזו בלי עזרתם של בעלי מניות המיעוט, כיוון שדי היה אז ברוב רגיל של כלל בעלי המניות (כולל בעל השליטה) כדי לאשר שכר של יו"ר.

אנטרופי שיגרה בסמוך למועד כינוס האסיפה חוות דעת חריפה המתנגדת לחבילת התגמול שביקש אלשטיין ורמזה כי מדובר במחטף לא ראוי ערב כניסת התיקון לתוקף. אלא שברגע האחרון, ברקע הביקורת הציבורית החריפה, החליט אלשטיין לסגת ולהביא לאישור את חבילת השכר החדשה שלו תחת כללי תיקון 20.

לא הועברה ביקורת

 

כעת קיבלו בעלי מניות המיעוט הזדמנות להעביר ביקורת על מנהלי החברה לישראל על ניסיון מחטף השכר, שזכה אף בעלי המניות יכלו לדחות את בקשתו של אלשטיין, שתמך באישור שכרו של המנכ"ל גלעד, רגע לפני כניסת התיקון לתוקף, ולמנוע ממנו להמשיך לקבל את תנאי השכר הנוכחיים שלו. בעלי המניות יכלו לטעון כי על החברה לישראל להזדרז ולהכין תוכנית תגמול המבוסס על פיה ולהביאם לאישור. אלא שלא כך קרה.

חברות הביטוח הגדולות - מגדל (קרן הפנסיה מקפת), הפניקס, הראל, כלל ומנורה מבטחים - המשתמשות בשירותי הייעוץ של אנטרופי, הצביעו בהתאם להמלצתה. גם בנק לאומי המחזיק ב־18% ממניות החברה לישראל הצביע בעד. החברה המנהלת את קופות הגמל של עובדי הבנק דווקא המליצה נגד הארכת ההסכם.

בלט בחריגותו בית ההשקעות מיטב דש שקופות הגמל שלו הצביעו נגד הארכת הכהונה, וזאת אף שבית ההשקעות משתמש בשירותי אנטרופי. כלומר, במיטב דש הוכיחו שמבחינתם, המלצתה של אנטרופי אינה בבחינת ראה וקדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות