אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פינגווין־רנדום האוס תשלוט בשליש משוק הספרים העולמי צילום: shutterstock

פינגווין־רנדום האוס תשלוט בשליש משוק הספרים העולמי

ההוצאה לאור הבינלאומית החדשה, מיזוג בין חברות מגרמניה ומבריטניה, צפויה להגיע להכנסה שנתית של 4 מיליארד דולר

01.07.2013, 22:28 | סוכנויות הידיעות

תאגיד התקשורת הגרמני ברטלסמן והמוציאה לאור הבריטית פירסון השלימו היום את מיזוגם של פינגווין ורנדום האוס, שניים מבתי ההוצאה לאור הגדולים בעולם. ברטלסמן ופירסון הודיעו על המיזוג כבר באוקטובר, כאשר 53% מהשליטה בבית ההוצאה לאור החדש, שייקרא פינגווין־רנדום האוס, יהיו נתונים בידי החברה הגרמנית ואילו 47% יהיו בשליטתה של החברה הבריטית.

ברטלסמן, צילום: בלומברג ברטלסמן | צילום: בלומברג ברטלסמן, צילום: בלומברג

השלמת המיזוג יצרה בית הוצאה לאור בינלאומי ענק שפועל בבריטניה, ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, קנדה, הודו, ספרד ומדינות אמריקה הלטינית. המו"ל החדש ישלוט בכ־30% ממסחר הספרים בעולם, וישווק כותרים רבי־מכר דוגמת "50 גוונים של אפור".

על פי ההערכות, הכנסות פינגווין־רנדום האוס ינועו סביב 4 מיליארד דולר מדי שנה והוא יעסיק 10,000 עובדים ב־250 שלוחות. המטה הראשי של פינגווין־רנדום האוס יפעל בניו יורק. מנכ"ל בית ההוצאה החדש יהיה מרקוס דולה, המנהל כיום את רנדום האוס. יו"ר הדירקטוריון יהיה ג'ון מקינסון, מנכ"ל פינגווין.

המיזוג של פינגווין ורנדום האוס מתרחש בתקופה שבה ענף ההוצאה לאור המסורתי נאבק כדי לשמור על רווחיות, בעיקר לנוכח העלייה בפופולריות של הספרים הדיגיטליים, שנמכרים במחיר נמוך יותר ולכן דוחפים מטה גם את מחיר הספרים המודפסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות