אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד: האבטלה בישראל נמוכה באופן מלאכותי צילום: אלכס קולומויסקי

לפיד: האבטלה בישראל נמוכה באופן מלאכותי

שר האוצר בוועידת השלטון המקומי: "יש ציבורים שלמים בעיקר גברים חרדים ונשים ערביות שפשוט לא נכנסים למשוואה, אבל אנחנו משנים את זה עכשיו". על בעיית הדיור אמר: "מדובר באיום אסטרטגי על הדור הבא"

02.07.2013, 10:04 | אמנון אטד

"האבטלה בישראל נמוכה, פחות מ- 7%, אבל היא נמוכה באופן מלאכותי". כך אמר הבוקר (ג') שר האוצר יאיר לפיד בועידת השלטון המקומי "מעצבים יחד את המחר" במלון דן פנורמה בתל אביב. לדברי לפיד, האבטלה בארץ נמוכה מפני שיש ציבורים שלמים - בעיקר גברים חרדים ונשים ערביות - שפשוט לא נכנסים למשוואה. "הם לא רשומים כמובטלים, מפני שהם אפילו לא מחפשים עבודה", הוסיף לפיד, "אנחנו משנים את זה עכשיו. התוכנית לשוויון בנטל, יחד עם התוכנית הלאומית להכשרה לתעסוקה שאנחנו בונים עכשיו עם משרד הכלכלה, תשנה את שוק העבודה הישראלי. אנחנו נכשיר אנשים לעבוד בהייטק ובייצור, נתמוך ביזמות מקומית ובעסקים קטנים, ונחזק אזורי תעשיה מרחביים בצפון ובדרום".

קראו עוד בכלכליסט

לפיד: "נכשיר אנשים לעבוד בהייטק ובייצור", צילום: עטא עוויסאת לפיד: "נכשיר אנשים לעבוד בהייטק ובייצור" | צילום: עטא עוויסאת לפיד: "נכשיר אנשים לעבוד בהייטק ובייצור", צילום: עטא עוויסאת

"כל זה יקל על חייכם", הבטיח לפיד לראשי השלטון המקומי המשתתפים בוועידה, "זה יעביר אנשים שהיום רשומים אצלכם תחת סעיף ההוצאה הקרוי 'רווחה' אל סעיף ההכנסות הקרוי 'משלמי מסים'. זה יוסיף לכם שטחי תעשייה שישלמו ארנונה גבוהה, זה יאפשר לכם לשפר תשתיות, וזה יאפשר לכם גם לדרוש מאתנו יותר".

על בעיית הדיור, אמר שר האוצר כי העובדה שהוא פונה אל ראשי השלטון המקומי אינה מסירה אחריות מן המדינה. "המדינה יצרה את רוב הבעיה, ועל המדינה לפתור את רוב הבעיה", הצהיר לפיד, "הדיור הוא היום הבעיה מספר אחת של כל זוג צעיר במדינת ישראל, זה לא פחות מאיום אסטרטגי על הדור הבא. זו הסיבה שהקמנו את קבינט הדיור, וזו הסיבה שאנחנו עובדים היום כדי להסיר חסמים. יש לכם בעיה בתחום הדיור - יש לי היום כתובת בשבילכם".

"אני יודע שיש לכם ניסיון רע עם המדינה", הוסיף לפיד, "אבל ניסיון רע לא פותר אותנו מהחובה לעשות דברים טובים. אנחנו צריכים שתנצלו את ההזדמנות. תוכנית הדיור הלאומית מדברת על בנייה של 150 אלף דירות להשכרה, תוכנית הדיור הממשלתית, שמתנהלת במקביל לה, מדברת על שיווק של עשרות אלפי מגרשים לבנייה. אנחנו רוצים לעבוד אתכם, להכניס את הנציגים שלכם למטה הדיור הלאומי, להפוך אתכם לשותפים מלאים במהלך הזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
רמת האבטלה בישראל היא רמה מלאכותית
לתשומת לב שר האוצר לפיד בקבוצת הגיל 55- 65 יש רבים שרוצים לעבוד ואקדמאים בתחומים טכנולוגיים ואינם מוצאים מקום עבודה או עבודות זמניות ברמת שכר של 23 ש"ח לשעה. היקף המשרות לבכירים מצוצמם מאד וכמעט ולא קיים. אנשים רבים כן רוצים לעבוד ואינם מוצאים משרה בשל גילם.
ד.א  |  03.07.13
19.
העיקר הוא ביטל את המענקים לדירה ראשונה בפיריפריה שקרו לא מאמיםמלאף מילה שלו
כולם אותו דבר עד לפני חודש וחצי יכולנו משפחתי ואני לקנות דירה בחריש ואז הגיע יאיר וביטל את המענק ושוב לא יהיה לנו דירה אז באמת תודה לך מר לפיד על הדיבורים זה הצד החזק שלך אבל במעשים אתה מאכזב בגדול יש לך פה אפשרות לעזור ל10000 זוגות צעירים
יוסי  |  02.07.13
לכל התגובות