אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנפיקה היא מועדון הכדורגל הגדול הראשון שישדר את משחקי הליגה שלו בעצמו צילום: איי אף פי

בנפיקה היא מועדון הכדורגל הגדול הראשון שישדר את משחקי הליגה שלו בעצמו

בנפיקה טי.וי הפכה ביום שני לערוץ טלוויזיה בתשלום, ותשדר באופן בלעדי את משחקי הבית של הקבוצה בליגה הפורטוגלית. זהו מהלך פורץ דרך בקרב הקבוצות המובילות באירופה

02.07.2013, 16:51 | סוכנויות הידיעות

בנפיקה טי.וי הפכה ביום שני לערוץ טלוויזיה בתשלום, ותשדר באופן בלעדי את משחקי הבית של הקבוצה בליגה הפורטוגלית. זהו מהלך פורץ דרך בקרב הקבוצות המובילות באירופה.

קראו עוד בכלכליסט

בנפיקה. כמה תכניס?, צילום: איי אף פי בנפיקה. כמה תכניס? | צילום: איי אף פי בנפיקה. כמה תכניס?, צילום: איי אף פי

האוהדים הפורטוגלים יאלצו לשלם, מעבר לחבילת בסיס בכבלים, גם 10 יורו (13 דולר) בחודש כדי לצפות בטלוויזיה במשחקים של הקבוצה מליסבון באצטדיון האור (Luz stadium).

נשיא הקבוצה לואיס פליפה ויירה תיאר את היוזמה כ"היסטורית" וטען שפירוש הדבר ש"בנפיקה הפכה לקבוצה הראשונה בעולם לנצל בצורה המלאה ביותר את זכויות השידור".

האוהדים יכולים להירשם לערוץ דרך שתי מפעילות הכבלים הגדולות ביותר בעולם: פורטוגל טלקום וזון. מפעילת הכבלים האנגולית זאפ, תציע גם כן את הערוץ. דובר מטעם הקבוצה מסר כי בנפיקה היא הקבוצה האירופית הגדולה הראשונה שתשדר את משחקי הליגה בערוץ טלוויזיה בתשלום משלה.

בתחילת השנה, בנפיקה השיגה הסכם עם הפרמיירליג האנגלית לזכויות שידור בלעדיות בפורטוגל של הליגה בשלוש העונות הבאות.

עד כה, קרוב ל-70% מההכנסות ממכירת זכויות השידור, המוערכות ב-75 מיליון יורו לעונה, זרמו לשלוש הקבוצות הגדולות: בנפיקה, ספורטינג ופורטו. בדומה למתרחש בשכנה ספרד, כל קבוצה בנפרד בפורטוגל מנהלת את המגעים לחוזי הטלוויזיה, זאת בניגוד לנוהל בפרמיירליג האנגלית ובסריה A האיטלקית, שבהן משיגים חוזים קיבוציים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות