אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתוך שבוע - שביתה שנייה ב-HOT

בתוך שבוע - שביתה שנייה ב-HOT

העובדים שובתים במחאה על סירוב ההנהלה להכיר בוועד במסגרת ארגון כח לעובדים. טכנאי בחברה: "עובד שהתפתה לעבור לחברת הקבלן, יודע שהוא עובד על זמן שאול"

02.07.2013, 13:29 | מיקי פלד
טכנאי HOT שובתים היום זו הפעם השנייה בתוך שבוע בשל סירוב הנהלת החברה להכיר בוועד העובדים שקם במסגרת ארגון כח לעובדים. השביתה היא למשך יום אחד ובמקביל שובתים גם עובדי המוקד בנשר המתאם בין הטכנאים. השפעת השביתה היא חלקית, שכן הטכנאים השובתים הם רק חלק ממערך הטכנאים של חברת הכבלים שהוציאה למיקור חוץ את רוב 700 הטכנאים שהועסקו בה. בכל מקרה, צפויים שיבושים בתיקונים, בדיקות ושדרוגים. בכניסה למוקד בנשר התקיימה משמרת שביתה של העובדים ופעילי כח לעובדים.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנת טכנאי HOT (ארכיון) הפגנת טכנאי HOT (ארכיון) הפגנת טכנאי HOT (ארכיון)

"טכנאים רבים ובהם טכנאים ותיקים ומקצועיים מפוטרים או נאלצים להתפטר ולא בשל צמצומים או שיקולים מקצועיים, אלא רק לצורך העסקתם מחדש כעובדי קבלן בתנאים מופחתים", אומר אייל ראובני, טכנאי בחברה." עובד שהתפתה לעבור לחברת הקבלן, יודע שהוא עובד על זמן שאול", הוסיף דודי עזרן מפקח התקנות ב-HOT.

"החברה תנסה 'לעודד אותו לפרוש' על יד שליחתו לקריאות של לקוחות במקומות מרוחקים למשל - הכול בכדי להחליף את העובדים הוותיקים בעובדי קבלן".

מיום חמישי מנסה הנהלת החברה להאיץ את תהליך העברת העובדים לחברות קבלן ולהעביר 100 עובדים במוקד בבאר שבע לשתי חברות קבלן. "החברה שמחה לבשר ללקוחות כי צמצום כוח האדם נובע משיפור השירות וכניסת הממיר החדש, אבל כל טכנאי יודע לספר על מצבור התקלות החדשות שנוספו מאז כניסת הממיר החדש", מסכם נ' טכנאי נוסף בחברה.

ב-HOT טוענים כי כח לעובדים לא מסר מספיק חתימות של עובדים על מנת להיות מוכר כארגון היציג של העובדים, ומכאן שהשביתה עצמה אינה חוקית: "ושיבוש העבודה אינו מוגן על פי דין. נערכנו בהתאם על מנת ששירות הלקוחות ימשיך כרגיל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות