אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי צים למחזיקי האג"ח: אל תטביעו את החברה צילום: בלומברג

עובדי צים למחזיקי האג"ח: אל תטביעו את החברה

ועד עובדי צים לגופים המוסדיים המחזיקים באג"ח החברה: אי קבלת הצעת החברה לדחיית הבטוחה על החוב היא פגיעה באמון העובדים ששמו את כספי הפנסיה אצלכם

02.07.2013, 15:32 | מיקי פלד

המתח עולה לקראת ההחלטה של מחזיקי האג"ח של צים האם לקבל או לדחות את הדחייה בתשלומי החוב של החברה. ועד העובדים של חברת הספנות הוציא היום (ג') מכתב למחזיזי האג"ח של החברה בו הוא מבקש כי יקבלו את ההסדר כדי לא לפגוע בעובדים שמספרם עומד על כ-1,000 בישראל. 

קראו עוד בכלכליסט

במכתב לנציגי האג"ח, יוני שר מהראל, אמיר צ'צ'יק ממגדל וניר עובדיה מעמיתים, כתב יו"ר הועד אבי שטרית: "אנו שותפים לדאגתכם בנוגע לעתידה של החברה ורואים בכם גורם חשוב בהליך הבראתה של צים. כמי שמיצגים ציבור של חוסכים ומבקשים להיות נאמנים להם, אנו קוראים לכם שלא לשפוך את התינוק עם המים ולהשליך אותנו למעגל האבטלה. אם תסכימו לדחות את קבלת הבטוחות, תראו בנו שותפים נאמנים להבראת החברה".

ולכך הוסיף יו"ר הועד ספק אמירה ספק איום בו הזכיר כי "חשוב לציין כי קרנות הפנסיה וכספי הפיצויים של עובדי החברה מנוהלות אצלכם. במידה ותצביעו נגד הצעת צים, יוביל הדבר לתגובת שרשרת שתפיל את החברה וממילא לאבדן מרבית חובה של החברה כלפיכם".

"בעינינו", נכתב, "תוצאה חמורה יותר במידה והחברה תלך להליך של פירוק ובכך יגדע מטה לחמנו ותיפגע מן הסתם יכולתנו להמשיך ולחסוך. יתרה מכך, אנו נראה בצעד זה, פגיעה שלכם באמון העובדים, ששמו את כל כספי חסכונותיהם אצלכם".

אין זו הפעם הראשונה שעובדי החברה לישראל עומדים לצד ההנהלה. בימים אלו עובדי כיל פועלים לקבלת אישור ממשרד הבריאות לכרייה בשדה בריר ליד ערד, בניגוד לעמדת משרד הבריאות.

החברה לישראל, הבעלים של צים, הציעה למחזיקי האג"ח של החברה לדחות קבלת הבטוחה בסך 25 מיליוןדולר. במידה ויסרבו, עשויים מחזיקי ההאג"ח לבקש מבית המשפט את פירוק החברה. סך כל החוב של צים עומד על כ-3.05 מיליארד שקל, שישית ממנו לחברה לישראל. בימים הקרובים אמורים בעלי האג"ח לקבל החלטה לאן מועדות פניהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות