אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים מציגה: פלאפל בשקל צילום: עמית שעל

רשות המסים מציגה: פלאפל בשקל

הרשות יצאה במבצע קיץ בבתי עסק בהם הפעילות בעונה זו רבה. בין הממצאים: 72% ממסעדות חוף בת ים לא רשמו תקבולים

03.07.2013, 11:58 | הדר קנה

רשות המסים גבתה 18 מיליון שקל במהלך מבצע מחוזי שנערך בשבוע האחרון על ידי משרדי השומה כפר סבא, חדרה, נתניה, חולון, רמלה ופתח תקווה. הרשות, המנצלת את ימי החופש, התמקדה בעסקים עונתיים בהם הפעילות בחודשי הקיץ רבה. למשל, מסעדות הממוקמות בחופי ים, בגדי ים, שטיפת כלי רכב, מזגנים, בתי דפוס-הזמנות לאירועים, מזנונים בבריכות שחייה וגלידריות. זאת תוך שילוב של מידע שהגיעו ל'קו הצדק'.

קראו עוד בכלכליסט

מתוצאות המבצע עולה כי בכ- 72% מהמסעדות בחוף בת ים נמצאו אי רישום תקבולים. בכל העסקים שבוקרו בשוק האוכל בקניון חולון נמצאו ליקויים חמורים: חלק מבעלי הדוכנים אינם מנהלים ספרים כלל ואילו האחרים שמנהלים ספרים, לא רשמו תקבולים בגין קניות ביקורת של המבקרים או של לקוחות אחרים. כך לדוגמא בדיקת רישום שנערכה בדוכן פלאפל העלתה כי הודפס שקל אחד בלבד, במקום 40 שקל. בבדיקת סרט הקופה נמצא כי זהו דפוס פעולה זה שיטתי וכל הסכומים מודפסים בסכום אחיד של שקל בלבד. כמו כן, כ- 28% - מנהגי מוניות שבוקרו, לא רשמו תקבולים.

חוף בת ים. 72% מהמסעדות בחוף לא רשמו תקבולים חוף בת ים. 72% מהמסעדות בחוף לא רשמו תקבולים חוף בת ים. 72% מהמסעדות בחוף לא רשמו תקבולים

המבצעים נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה.

במבצע, שריכז משרד השומה חולון, לקחו חלק 51 צוותים שערכו 420 ביקורות ניהול ספרים בעסקים במרכז הארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

44.
43 כמה אתה טיפש אני לא מאמין
איך תשלום באשראי מתקשר אצלך לשמירה ומעקב אחרי ההוצאות?! ברור שהתנהלות על בסיס מזומן הרבה יותר פשוטה ומאפשרת הרבה יותר מעקב כי ככה פשוט אפשר לראות את הכסף נעלם ברגע שהוצאת אותו ולא לחכות לסוף החודש ואז להיזכר על מה הוצאת..לא ייאמן כמה בור אתה
גולני , צפוני  |  10.07.13
43.
לשלם בכרטיס אשראי: אצל הירקן, בשווארמה, עבור מונית
כבר יש הרבה תחנות מוניות שניתן לשלם בהם בכרטיס אשראי. אצל הירקן אני משלמת תמיד בכרטיס אשראי, גם על קניה של 30 ש"ח, כנ"ל בחנות שבה אני והילד מפנקים את עצמנו בפלאפל פעם בשבוע. במקום לקטר, תתחילו לשלם בכרטיס אשראי גם עבור קניות קטנות. ועל הדרך, ככה גם אפשר להיות עם יד על הדופק ועם מעקב נוח יותר על ההוצאות.
רביד , הרצליה  |  08.07.13
לכל התגובות