אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מנרב פרויקטים, דרור קוזניצקי נעצר ע"י רשות המסים ושוחרר בערבות של חצי מליון ש' צילום: shutterstock

מנכ"ל מנרב פרויקטים, דרור קוזניצקי נעצר ע"י רשות המסים ושוחרר בערבות של חצי מליון ש'

בנו של איש הנדל"ן הותיק אברהם קוזניצקי חשוד בעריכת חוזה פיקטיבי ובאי דיווח על עסקה לרכישת מגרש המיועד לבניית ווילה בגבעת שמואל. קוזניצקי הודה כי בינו לבין בעלת הקרקע נערכו חוזים שמטרתם הפחתת המס, אבל טען בחקירתו כי הם הוכנו ביוזמתה

03.07.2013, 13:22 | עינת פז-פרנקל
דרור קוזניצקי, מנכ"ל חברת מנרב פרויקטים, נעצר על-ידי רשות המסים ושוחרר בתנאים מגבילים בערבות של חצי מיליון שקל. כך הודיעה היום רשות המסים. קוזניצקי, בנו של איש הנדל"ן הותיק אברהם קוזניצקי, בעל השליטה במנרב, חשוד בעריכת חוזה פיקטיבי ובאי דיווח על עסקת מקרקעין.

בסוף שנת 2012 פסק בית המשפט העליון בתביעה נגד קוזניצקי הנוגעת למגרש עליו תכנית לבניית ווילה בגבעת שמואל.

בפסק הדין כתב העליון כי בשנת 2005 רקמו בעלת המגרש וקוזניצקי עסקה שמטרתה להימנע מתשלום מס שבח, ולכן חתמו באותו זמן על שני הסכמים: האחד, במסגרתו חברה פרטית של קוזניצקי תבנה עבור בעלת המגרש בית בתוך 18 חודשים תמורת 150 אלף דולר; והאחר, הסכם הנושא תאריך של 18 חודשים מאוחר יותר, שלפיו תמכור בעלת המגרש לקוזניצקי בית בנוי על מגרש של חצי דונם תמורת 500 אלף דולר.

על פי פסק הדין בשנת 2005 רקמו בעלת המגרש וקוזניצקי עסקה שמטרתה להימנע מתשלום מס שבח, צילום: שאטרסטוק על פי פסק הדין בשנת 2005 רקמו בעלת המגרש וקוזניצקי עסקה שמטרתה להימנע מתשלום מס שבח | צילום: שאטרסטוק על פי פסק הדין בשנת 2005 רקמו בעלת המגרש וקוזניצקי עסקה שמטרתה להימנע מתשלום מס שבח, צילום: שאטרסטוק

"כוונת הצדדים הייתה כי בבוא היום - לאחר שהבית שתוכנן על-ידי קוזניצקי, על-פי צרכיו ומידותיו, ייבנה ויעמוד על תלו – בעלת הקרקע תדווח למס שבח על מכירת בית מגורים שנבנה על ידה, ותזכה לפטור ממס שבח בגין דירת יחיד. באופן זה, יתאפשר למנוחה לקבל 350 אלף דולר 'נטו' עבור המגרש". כך עולה מפסק הדין.

העסקה בוטלה על-ידי העליון, ואתמול, נפתחה במשרד חקירות מס הכנסה תל אביב, חקירה גלויה נגד החשוד ונגד מעורבים נוספים.

בחקירתו הודה החשוד כי נערכו חוזים שנועדו להפחית את נטל המס, אלא טען שהם הוכנו ביוזמת בעלת הקרקע ובתה במטרה לקדם את העניינים שלהן.

מעורך דינו של דרור קוזניצקי, עו"ד רם נאור נמסר: מדובר בבדיקה של רשות המסים בעקבות סכסוך אזרחי ישן שכבר נידון בבתי המשפט. אנו סבורים כי הבדיקה הנוכחית תעלה כי לא נמצא פגם בפעולותיו של דרור.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות