אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג ראשון מ־S&P מעלות: "לתעבורה נזילות פחות ממספקת"

דירוג ראשון מ־S&P מעלות: "לתעבורה נזילות פחות ממספקת"

לפי סוכנות הדירוג החברה רגישה לשינויים מאקרו־כלכליים וכי הפיזור הגיאוגרפי שלה מוגבל

04.07.2013, 07:57 | ניר צליק

תעבורה, הנשלטת על ידי משפחת לבנת (50%) וכלל תעשיות של לן בלווטניק (46%), גייסה בפברואר האחרון 100 מיליון שקל בהלוואה פרטית מגופים מוסדיים. סוכנות הדירוג S&P מעלות העניקה להלוואה דירוג של +A, וציינה כי החוזקות המרכזיות של החברה הן מעמד דומיננטי בתחום ההובלה והלוגיסטיקה ותחומי פעילות מגוונים, כמו גם נגישות גבוהה למערכת הבנקאית. עם זאת, ב־S&P מעלות מציינים גם כי החברה רגישה לשינויים מאקרו־כלכליים וכי הפיזור הגיאוגרפי שלה מוגבל. 

קראו עוד בכלכליסט

לתעבורה נתח שוק משמעותי בתחום התחבורה היבשתית בישראל, והיא שולטת, באמצעות החברה־הבת ממן, גם בענף מסופי המטען האווירי עם נתח שוק של כ־60%. תעבורה מהווה גם גורם מוביל בשוק יבוא המשאיות בישראל, כמשווקת של מותגי איסוזו ודאף.

אברהם לבנת צביקה לבנת שי לבנת וזאב לבנת אברהם לבנת צביקה לבנת שי לבנת וזאב לבנת אברהם לבנת צביקה לבנת שי לבנת וזאב לבנת

"שיעורי הרווחיות גבוהים של תעבורה ביחס לחברות מדורגות אחרות הפועלות בענפי הפעילות שלה משקפים את מעמדה התחרותי הגבוה", כותבים בחברת הדירוג, ומוסיפים כי הכנסותיה ב־2013 צפויות להיות דומות לאלו של 2012, וכי הם צופים שתעבורה תשמור על רמת המינוף הנוכחית, על אף כוונותיה להשקיע בחברה־הבת ממן.

S&P מעלות מוסיפה גם אזהרה, ומציינת כי "לחברה יש נזילות פחות ממספקת בשל הישענותה על קווי אשראי חתומים שתוקפם עד שנה בלבד". עם זאת, בחברת הדירוג מוסיפים כי "על אף הציפיות לגבי פגיעה בביצועים הכספיים של החברה בשל מצב הכלכלה ולנוכח רמת המזומן הנוכחית, הרי שבזכות הנגישות הגבוהה למערכת הבנקאית איננו צופים בעיות נזילות בתעבורה בשנה הקרובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות