אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ChooChee הישראלית־אמריקאית נמכרה לדויטשה טלקום ב-100 מיליון דולר צילום: רויטרס

ChooChee הישראלית־אמריקאית נמכרה לדויטשה טלקום ב-100 מיליון דולר

החברה הצעירה שמפתחת מערכות תקשורת מבוססות ענן עשויה לסייע לענקית הטלקום להיכנס לשוק העסקים הקטנים והבינוניים בארה"ב

04.07.2013, 07:08 | אסף גלעד

ענקית הטלקום הגרמנית דויטשה טלקום רוכשת את הסטארט־אפ הישראלי־אמריקאי ChooChee, המפתח מערכת תקשורת לחברות על גבי ענן. העסקה נחשפה לראשונה על ידי חברת המחקר הישראלית IVC, והיקפה לא פורסם, אך הוא מוערך ב־100 מיליון דולר, בתלות בעמידה ביעדים עסקיים.  דויטשה טלקום רכשה מניות בחברה עוד לפני הרכישה בעשרות מיליוני דולרים, וכעת רכשה את שארית המניות.

קראו עוד בכלכליסט

המרוויחים הגדולים מהעסקה הם מייסדי החברה, ד"ר אורי כהן וסטאס חימרן, יזמים שהולכים יחד כברת דרך. לפי ההערכה, היזמים מימנו את החברה בתחילת דרכה ולכן לא עירבו משקיעים נוספים בה. ההצלחה הראשונה של השניים, חברת נארוס (Narus), זוכה בשנתיים האחרונות לאזכורים תכופים בתקשורת בזכות העובדה שנרכשה בידי בואינג האמריקאית ומפעילה עבור מערכת הביטחון האמריקאית ועבור ממשלות אחרות בעולם מערכת לניטור משתמשים ברשתות החברתיות.

בין השאר אוזכרה נארוס בתרומתה לארגון ה- NSA, שעומד לאחרונה במרכז סערה ציבורית בשל החדירה לפרטיות של גולשי אינטרנט מסביב לעולם. חימרן וכהן היו מעורבים גם בהקמת הסטארט-אפ SkyRider שפיתח טכנולוגיה לפרסום על גבי מערכות P2P, אך זה נסגר ב- 2008 לאחר שגייס 20 מיליון דולר.

 

סניף של טי-מובייל, דויטשה טלקום, צילום: בלומברג סניף של טי-מובייל, דויטשה טלקום | צילום: בלומברג סניף של טי-מובייל, דויטשה טלקום, צילום: בלומברג

ChooChee הוקמה לפני שנתיים וחצי בלבד במאונטן וויו בארה"ב. מנהליה, כהן וחימרן, שמרו על פרופיל נמוך גם לאחר ביצוע הרכישה, אך טרחו לעדכן בפרופילים שלהם ברשתות החברתיות כי הם מועסקים בדויטשה טלקום.

הטכנולוגיה שמספקת ChooChee לדויטשה מאפשרת לה למכור מערכת מבוססת ענן המנהלת את כל שיחות הטלפון והתקשורת הקולית עבור עסקים קטנים ובינוניים. זו מערכת המאפשרת לארגון לנהל שיחות VoIP באיכות סבירה, ומתחרה ישירות בשירות סקייפ של מיקרוסופט ובחברת Vidyo, גם היא ישראלית. המודל העסקי והטכנולוגיה קרצו לדויטשה טלקום: היא מרחיבה את דריסת הרגל שלה במגזר העסקים הקטנים והבינוניים באמצעות שירות שעליו היא מקבלת תשלום חודשי, ומנגד איננה משלמת עבור דקות שיחה, היות שהשיחות מתבצעות באמצעות האינטרנט כשיחות VoIP. בין השירותים המוצעים על ידיה: שיחות קוליות, אפליקציות צ'ט, חשבון דוא"ל, תא קולי, כולם ניתנים לארגון דרך הענן.

טי מובייל נחשבת כיום למפעילת הסלולר הקטנה בארה"ב עם 43 מיליון מנויים, ורכישת ChooChee צפויה לחזק את מיצובה בתחרות על לבם של העסקים הקטנים והבינוניים במדינה.

מהחברות לא התקבלה תגובה לידיעה.

ChooChee

שנת הקמה: 2010

בעלים: ד"ר אורי כהן וסטאס חימרן

מטה: מאונטן וויו, ארה"ב

פיתחו: מערכת מבוססת ענן המנהלת את כל התקשורת הקולית עבור חברות

מתחרות עיקריות: סקייפ ו־8x8

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות