אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
58 מיליון דולר: חבילת השכר של מנכ"ל זינגה החדש צילום: Gamerscore Blog cc-by-sa

58 מיליון דולר: חבילת השכר של מנכ"ל זינגה החדש

איך חברת משחקים כושלת מצליחה לשכנע את דון מטריק, בכיר אהוב ונחשב בתעשיית המשחקים, לעבור מניהול אחת מהחטיבות המצליחות בעולם אליה? על ידי מענקי ענק, כמובן

04.07.2013, 16:07 | עומר כביר
לא משחק ילדים: מנכ"ל זינגה החדש, דון מטריק, יקבל חבילת שכר ששוויה עומד על לא פחות מ-50 מיליון דולר. כל מה שהוא צריך לעשות זה לשנות את גורלה של ענקית משחקי הפייסבוק הדועכת. כך מדווחת היום (ה') סוכנות הידיעות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, חבילת השכר המרשימה כוללת מענק חתימה ראשוני של 5 מיליון דולר, משכורת בסך מיליון דולר, מענק מניות מוגבלות בשווי 25 מיליון דולר שיימסרו למטריק לאורך תקופה של שלוש שנים, ועוד מניות מוגבלות ואופציות בשווי 15 מיליון שנים. בשנה הבאה יהיה המנכ"ל זכאי לבונוס נוסף בגובה של עד 5 מיליון דולר ולמענק מניות מבוסס ביצועים בשווי 7 מיליון דולר. השווי הכולל יכול להגיע ל-58 מיליון דולר ואף יותר, במידה ושווי המניה ימשיך לעלות.

מארק פינקוס, מייסד זינגה, מודיע על פרישתו, צילום: בלומברג מארק פינקוס, מייסד זינגה, מודיע על פרישתו | צילום: בלומברג מארק פינקוס, מייסד זינגה, מודיע על פרישתו, צילום: בלומברג

במקרה של עליית שווי המניה, מדובר בהנחה סבירה - מאז פרסום השמועות הראשוניות על גיוסו של מטריק לחברה המניה זינקה ב-23%, ועומדת כעת על 3.42 דולר למניה. זוהי עדיין נקודת שפל לחברה שבשיאה, נסחרה לפי שווי של 15 דולר למניה. רק לפני כחודש החברה נאלצה לסגור מספר משרדים נוספים.

החבילה המפתה יכולה לעורר ביקורת לאור מצבה הקשה של החברה, ואולם פרט לבונוס החתימה 95% ממשכורתו של מטריק מורכבת ממניות, דבר שקושר באופן ישיר בין ביצועי החברה לפיצוי שיקבל העומד בראשה. ואולם, היא עדיין גבוהה משמעותית ממשכורתו של המייסד והמנכ"ל המודח מארק פינקוס, המוכר גם בכינוי מלך עכברוש: זה הוריד את שכרו באפריל האחרון לדולר אחד, אחרי בשנתיים שקדמו לכך עמד שכר הבסיס שלו על 300 אלף דולר בשנה.

 

קודם לכן, מטריק בן ה-49 ניהל את חטיבת קונסולת המשחקים XBOX מבית מיקרוסופט, ואף הוביל את פיתוח קונסולת המשחקים XBOX One. הוא גם נחשב למפתח משחקים אהוד, ואף עבד בעבר במפיצת המשחקים Electronics Arts.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות