אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גבי אשכנזי: "מה שאנחנו רואים במצרים - זה לא פחות מרעידת אדמה בעולם הערבי"

את הדברים אמר הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר חברת שמן בסיור באתר קידוח הנפט "ים 3" הממוקם כ-16 ק"מ מערבית לאשדוד. אשכנזי: "הממשלה עשתה נכון כשאיזנה בין הצרכים המקומיים של ישראל לבין הצורך לייצא גז טבעי"

04.07.2013, 18:33 | שי סלינס
מנכ"ל שמן, יוסי לוי וגבי אשכנזי יו"ר החברה, צילום: שי סלינס מנכ"ל שמן, יוסי לוי וגבי אשכנזי יו"ר החברה | צילום: שי סלינס מנכ"ל שמן, יוסי לוי וגבי אשכנזי יו"ר החברה, צילום: שי סלינס

"מה שאנחנו רואים במצרים זה לא פחות מרעידת אדמה בעולם הערבי", כך אמר הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר חברת שמן גז ונפט, גבי אשכנזי, היום (ה') בסיור באתר קידוח הנפט "ים 3" הממוקם כ-16 ק"מ מערבית לאשדוד בהתייחסות להפיכה במדינה. "גם במצרים לא יודעים ממש מה יקרה. למעשה ראינו שם הפיכה שקטה של הצבא. הסיפור שם עדיין לא נגמר", הוסיף אשכנזי.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הסיור הרמטכ"ל לשעבר התייחס לסוגיית ייצוא הגז וההחלטה של ממשלת ישראל לשמור 60% מהגז הטבעי לצרכים מקומיים: "הממשלה עשתה נכון שאיזנה בין הצרכים המקומיים של ישראל לבין הצורך לייצא. אפשר להתווכח על כמות הגז לייצוא - אבל בסך הכל הממשלה החליטה נכון".

בנוסף התייחס אשכנזי למעבר שלו מהמטה הכללי לתחום של חיפושי הגז והנפט ואמר כי "המעבר הזה נראה לי טבעי. תמיד האמנתי שהתחום של האנרגיה הוא מנוע הצמיחה של המשק הישראלי. אני מלא תקווה שנצליח לממש את ההערכות שישי לנו בדרך להשלמת העצמאות האנרגטית של ישראל".

לגבי הקידוח ב"ים 3" של שמן, הנמצא כרגע בעומק של 4,069 מטר ואמור להגיע לעומק של 5,800 באוגוסט אמר אשכנזי כי "אנחנו מאוד מאמינים בקידוח שלנו ובסיכוי למצוא בו נפט בכמות מסחרית. היה לנו אתגר טכנולוגי לא פשוט, הבאנו את מיטב המומחים בעולם ומצאנו את הפיתרון".

כל יום על האסדה עולה מיליון שקל

מנכ"ל שמן, יוסי שהשתתף בסיור הסביר מעט על השיגרה של העובדים באסדת הקידוח: "בכל זמן נתון יש כ-90 איש שעובדים באסדה במשמרות של 12 שעות, בעוד שהעלות הכוללת של האסדה ביום עומדת על בערך מיליון שקל".

לפי הערכה האחרונה שקיבלנו בקידוח פוטנציאל של 1.8 TCF בהסתברות של 36% למציאת גז טבעי. עם זאת, מטרת הקידוח שלנו היא לצרכי נפט כאשר הערכה הטובה ביותר היא למציאת 120 מיליון חביות", אמר לוי. לשם השוואה כמות הגז הטבעי במאגר לוויתן עומדת על 16 TCF ובתמר על 8 TCF. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות