אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חמצן לפקיסטן: תקבל הלוואה בסך 5.3 מיליארד דולר מקרן המטבע צילום: בלומברג

חמצן לפקיסטן: תקבל הלוואה בסך 5.3 מיליארד דולר מקרן המטבע

זאת במטרה להרחיב את עתודות המטבע שלה; לדברי שר האוצר, הממשלה הציגה רפורמה "משמעותית מאוד" כדי להבטיח את קבלת הסיוע

04.07.2013, 21:56 | בלומברג

פקיסטן תקבל מקרן המטבע הבינלאומית הלוואה בסך 5.3 מיליארד דולר במטרה להרחיב את עתודות המטבע שלה, זאת על רקע ניסיונותיו של ראש הממשלה נוואז שריף לייצב את הכלכלה.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי שר האוצר, איסהאק דאר, הממשלה הציגה רפורמה "משמעותית מאוד" כדי להבטיח את קבלת הסיוע, שמותנה באישור הסופי של הנהלת הקרן.

פקיסטן. אתגרים כלכליים רבים, צילום: בלומברג פקיסטן. אתגרים כלכליים רבים | צילום: בלומברג פקיסטן. אתגרים כלכליים רבים, צילום: בלומברג

בשנה האחרונה נרשמה ירידה של 40% בעתודות המטבע של פקיסטן לרמה של 6 מיליארד דולר, והדבר מאפשר לה לכסות את היבוא במשך החודשיים הקרובים בלבד - כך לפי נתוני הבנק המרכזי. הדבר מכביד על המטבע המקומי - הרופי - שהגיע השבוע לשפל, ומתווסף לאתגרים האחרים בפני שריף, הכוללים מחסור בעתודות האנרגיה ומאבק בטליבאן בצפון מערב המדינה.

"מטרת התוכנית היא להגביר את הצמיחה הכלכלית", אמר ג'פרי פרנקס, ראש המשלחת מטעם הקרן, "ייתכן כי יתקבלו החלטות קשות לשם כך, אך אלו הכרחיות לייצוב הכלכלה".

לדברי דאר, 5.3 מיליארד הדולרים הם הסכום המינימלי עליו הוסכם, והממשלה מעוניינת ב-7.3 מיליארד, ובקשתה לקרן המטבע עדיין בתוקף. ההלוואה תישא ריבית בסך 3%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות