אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני פיצוצים גרמו לסגירת צינור נפט בקולומביה צילום: shutterstock

שני פיצוצים גרמו לסגירת צינור נפט בקולומביה

מדובר בצינור הנפט השני בגודלו במדינה, המעביר כמות של 80 אלף חביות ביום. לפי הצבא - המורדים במדינה אחראים לפעולה

06.07.2013, 09:38 | סוכנויות הידיעות

שני פיצוצים גרמו לסגירת צינור נפט בקולומביה, המעביר 80 אלף חביות ביום. על פי מקורות בצבא, הפיצוצים הם תוצאה של התקפות שביצעו קבוצות המורדים. עם זאת, לפיצוצים בצינור הגז השני בגודלו במדינה, שבשימוש מפיקת הנפט האמריקאית אוקסישנטל ובבעלות חברת הנפט הממשלתית של קולומביה, אקופטרול, לא אמורה להיות השפעה מיידית על ייצור או ייבוא הנפט ביצרנית הנפט הרביעית בגודלה באמריקה הלטינית.

מאקופטרול נמסר כי עדיין לא ברור כמה נפט דלף כתוצאה מהפיצוצים ומה ההשפעה הסביבתית של האירועים. מקור בצבא מסר לסוכנות רויטרס כי על פי ההערכות, ההתקפות נערכו על ידי קבוצת מורדים, אולם הוא לא ציין על איזו קבוצת מורדים מדובר, ואף לא ייחס את המעשים ישירות ל-FARC, הנחשב לארגון המורדים הגדול במדינה. בשנה האחרונה, קבוצות הגרילה הגבירו את תכיפות התקיפות שלהן על תשתיות הנפט, זאת על אף שחלה התקדמות בשיחות השלום הנערכות בקובה בין הממשלה ו-FARC.

צבא קולומביה, צילום: אי פי אי צבא קולומביה | צילום: אי פי אי צבא קולומביה, צילום: אי פי אי

צינורות נפט לרוב שבים לפעילות ימים ספורים בלבד לאחר התקפות, שב-2012 התרחשו כמעט אחת ליומיים. ההתקפות הללו על צינורות נפט באזורים מרוחקים מקשות על הממשלה לעמוד ביעדי הייצור שלה של מיליון חביות ביום.

מאקופטרול עדכנו כי הפיצוץ הראשון בצינור הנפט באורך 780 ק"מ אירע ביום חמישי בסמוך לאל טארה במחוז סנטנדר, ולמחרת אירע פיצוץ נוסף, הפעם בסמוך לסרבנה במחוז ארוקה. הצינור עובר לא רחוק מהגבול עם ונצואלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות