אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בסין שותים כמו משוגעים, באיראן משתכרים מוודקות" צילום: בלומברג

"בסין שותים כמו משוגעים, באיראן משתכרים מוודקות"

גרהרד טרפן: "כמעט כולם שותים באיראן, בעיקר אנשים משכילים. כשהערב יורד, יש מסיבות פרטיות ואנשים שותים כאילו אין מחר. הם שותים את הוויסקי ואת הוודקות הכי יקרות, רק כדי להשתכר"

07.07.2013, 08:04 | חגי גלבוע

"אנחנו מוכרים את הבירות שלנו ברוב מדינות המזרח התיכון. אם תלך לדובאי ולעיראק, למשל, תמצא אותנו במספרים יפים", אומר גרהרד טרפן על הפעילות הבינלאומית של ביטבורגר במפרץ הפרסי.

קראו עוד בכלכליסט

טרפן מבלה חלק ניכר מזמנו בנסיעות, והגיע במהלך מסעותיו ליעדים שנשמעים מסקרנים לאוזניים ישראליות, למשל לאיראן. לדבריו, מכירת הבירה במדינה אסורה אמנם באופן רשמי, אבל מתחת לפני השטח רוחשת פעילות אלכוהולית ענפה. "יש חברות באיראן ששולחות לנו מייל ואומרות שהן צריכות קונטיינר של בירה מסיבה כלשהי ואנחנו מוכרים להן, בלי לשאול שאלות. אני לא יודע איך זה עובד הלאה".

פאב בסין. הצמיחה הכי מהירה בשוק הבירה העולמי, צילום: בלומברג פאב בסין. הצמיחה הכי מהירה בשוק הבירה העולמי | צילום: בלומברג פאב בסין. הצמיחה הכי מהירה בשוק הבירה העולמי, צילום: בלומברג

טרפן מספר שביקר בטהראן כמה פעמים בשנים האחרונות ונתקל באלכוהול בלי סוף. "כמעט כולם שותים באיראן, בעיקר אנשים משכילים. כשהערב יורד, יש מסיבות פרטיות ואנשים שותים כאילו אין מחר. הם שותים את הוויסקי ואת הוודקות הכי יקרות, רק כדי להשתכר".

אחת המדינות המסקרנות שבהן מבקר טרפן לעתים תכופות היא סין. "סין מאוד מעניינת. יש שם הצמיחה הכי מהירה בשוק הבירה העולמי, ומכיוון שביקרתי שם הרבה בחודשים האחרונים, אני גם מבין למה, אנשים שם פשוט שותים כמו משוגעים".

לדברי טרפן, בפאבים בסין נהוג להזמין בירה, לפי מטרים. "זה דבר שמאוד אופייני לגרמניה, אבל אני הופתעתי לגלות אותו בסין. תדמיין שאתה מגיע עם חברה שלך לדייט בבר ומזמין בירה לפי מטר. אתה מקבל עשר כוסות ועוד אחת חינם, ואחרי שאתם מסיימים, אתם מזמינים עוד סיבוב. אתה יכול לדמיין כמויות כאלה? זה פשוט לא הגיוני".

חגי גלבוע

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות