אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח בצים דחו את בקשת החברה לדחיית העברת הבטוחות צילום: אלכס קולומויסקי

מחזיקי האג"ח בצים דחו את בקשת החברה לדחיית העברת הבטוחות

המחזיקים, שהיו אמורים לקבל את הבטוחות בחודש יוני, יידרשו להחליט כיצד לנקוט במקרה שהחברה תעמוד בסירובה; תגובת צים: "מחזיקי האג"ח מתנהגים בחוסר אחריות כלפי החברה, הנושים האחרים וכספי הציבור"

07.07.2013, 13:32 | גולן חזני

מחזיקי האג"ח של צים, חברת הספנות שבשליטת החברה לישראל בראשות עידן עופר, הצביעו ברוב גדול נגד קבלת בקשת החברה לדחיית קבלת בטוחות של 25 מיליון דולר - אותן היו אמורים לקבל בחודש יוני.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות דחיית הבקשה, על המחזיקים לקבל החלטה באילו הליכים לנקוט מול החברה, אם תעמוד בסירובה להעביר את הבטוחות. החברה פנתה למחזיקי האג"ח בבקשת הדחייה בעקבות דרישת הבנקים המממנים של צים שלא להעבירן.

עידן עופר, בעל השליטה בצים, צילום: אלכס קולומויסקי עידן עופר, בעל השליטה בצים | צילום: אלכס קולומויסקי עידן עופר, בעל השליטה בצים, צילום: אלכס קולומויסקי

מטעם החברה נמסר בתגובה: "בשבועות האחרונים הצגנו למחזיקי האג"ח את החשיבות של דחיית הבטוחה, לשם גיבוש תוכנית עסקית אשר תסייע בחיזוק החברה, לאור המשבר הכלכלי העולמי. המחזיקים העיקריים של החוב, קרי בעלי אוניות, בנקים והמספנות, מאמינים בחברה ובעתידה ולכן הסכימו לוותר על בטחונות ותשלומים במזומן. על אף זאת, מחזיקי האג"ח, המהווים חלק קטן מהחוב, החליטו לדחות את הבקשה ולהתנהג בחוסר אחריות כלפי החברה, קבוצות הנושים האחרות וכספי הציבור. החברה ממשיכה לנהל דיאלוג מול בעלי החוב העיקריים, כולל בעלי האג"ח, בגיבוש התוכנית העסקית".

"חשוב להדגיש כי החברה ממשיכה להציג שיפורים בכל המדדים שהציבה לעצמה ובשיפור הממשק ללקוח. לקוחות החברה ממשיכים וימשיכו לקבל את השירות המעולה אליו הורגלו והחברה עומדת בכל התחייבויותיה לספקים ושאר בעלי עניין". הוסיפה החברה בתגובתה.

הבוקר דיווח ה"סאנדי טיימס" שעידן עופר מתכנן להנפיק חלק מהחברה בבורסת לונדון לפי שווי של 2 מיליארד ליש"ט. לפני שבועיים הודיעה החברה לישראל כי היא בוחנת פיצול אחזקותיה לשתי חברות נפרדות. לפי המהלך הנבחן, תמשיך החברה לישראל להחזיק בכיל ובבזן, בעוד שהחברות אי.סי פאואר, קורוס, צים, טאואר ואי.סי גרין יוחזקו באמצעות חברה חדשה שתונפק בבורסת לונדון. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות