אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ סירב להוציא צו מניעה נגד יצוא הגז הטבעי צילום: אלכס קולומויסקי

בג"ץ סירב להוציא צו מניעה נגד יצוא הגז הטבעי

השופט נועם סולברג קבע כי אין הצדקה לצו וכי הדיון יתקיים בשבוע הראשון של חודש אוגוסט. עוד קבע השופט שהתאחדות התעשיינים תצורף כמשיבה לעתירות

07.07.2013, 14:57 | ליאור גוטמן

שופט בג"ץ נועם סולברג סרב לבקשה להוציא צו מניעה להחלטת הממשלה בדבר יצוא הגז מישראל. ההחלטה ניתנה בעתירות שהגישו ארבעה חברי כנסת וארגוני סביבה שביקשו לעכב יצוא הגז מישראל. 

קראו עוד בכלכליסט

השופט סולברג קבע כי "בהתחשב עם המועד שנקבע לדיון, ומשיקולי מאזן הנוחות, אינני רואה הצדקה למתן צו ביניים", ולכן הדיון בנושא יתקיים במועד מאוחר יותר "בשבוע האחרון של חודש זה, או בשבוע הראשון של חודש אוגוסט".

קידוח לווייתן (ארכיון) קידוח לווייתן (ארכיון) קידוח לווייתן (ארכיון)

עוד קבע סולברג שההתאחדות התעשיינים תצורף כמשיבה לעתירות זאת לאחר שמנכ"ל ההתאחדות אמיר חייק טען שעיכוב בייצוא הגז יוביל לעיכוב בפיתוח מאגר לוויתן ומשם קצרה הדרך לחוסר אספקת גז לתעשייה כבר במהלך 2017.

העתירות שהוגשו לבג"ץ כללו בקשה למתן צו מניעה נגד החלטת הממשלה וכן בקשה להעביר את נושא ייצוא הגז לכנסת. ארבעת חברי הכנסת שהגישו יחד עם שורת ארגוני חברה את העתירות היו שלי יחימוביץ, משה גפני, ראובן ריבלין ואבישי ברוורמן.

הבוקר דווח בתקשורת כאילו העיתונות האוסטרלית טוענת שקיימים עיכובים בעסקה להכנסת שותף בכיר למאגר לווייתן. מדובר במזכר הבנות שנחתם בין בעלי מאגר לווייתן לחברת האנרגיה האוסטרלית וודסייד שכללה רכישה של 30% ממאגר הגז וייצוא של חלק ממנו לחו"ל בתמורה לעד 2.518 מיליארד דולר. מקורבים לשותפות הגז לווייתן אמרו שמאחר ולא נחתמה עסקה בפועל לא היה אמור לעבור כסף מלכתחילה והצדדים ממתינים להחלטת בג"ץ הסופית בנושא .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות