אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת צרפת מעוניינת בהגדלת מעורבות אוהדים בניהול קבוצות כדורגל צילום: איי אף פי

ממשלת צרפת מעוניינת בהגדלת מעורבות אוהדים בניהול קבוצות כדורגל

דו"ח שהכין ארגון Supporters Direct במסגרת פרויקט "שיפור ניהול הכדורגל באמצעות מעורבות של האוהדים ובעלות קהילתית", מעודד חקיקה ממשלתית שתסייע להקמת קבוצות אוהדים דמוקרטיות. בין ההמלצות: הקלות מס, הגדלת השקיפות ושיפור הרגולציה

07.07.2013, 17:16 | סוכנויות הידיעות

דו"ח שפרסמה האסיפה הלאומית של צרפת, ממליץ לאוהדים הצרפתיים להיות מעורבים יותר ב"חיים ובניהול של הקבוצות".

הדו"ח, שבחן את האפשרות ליישם רגולציה בסגנון חוקי הפייר פליי הפיננסי בתוך פירמידת הכדורגל הצרפתית, דחק גם בקבוצות במדינה לשקול מחדש את הגישה שלהן כלפי מעורבות האוהדים – התנהלות שזוכה לתמיכת שני הארגונים שצוינו וכן של קרן האוהדים הדמוקרטית של קבוצת הכדורגל נאנט.

נבחרת צרפת. "אחת המטרות של הפרויקט הזה במימון הנציבות האירופית הייתה לעלות מודעות לתפקיד שהאוהדים יכולים לקחת בניהול הכדורגל", צילום: איי אף פי נבחרת צרפת. "אחת המטרות של הפרויקט הזה במימון הנציבות האירופית הייתה לעלות מודעות לתפקיד שהאוהדים יכולים לקחת בניהול הכדורגל" | צילום: איי אף פי נבחרת צרפת. "אחת המטרות של הפרויקט הזה במימון הנציבות האירופית הייתה לעלות מודעות לתפקיד שהאוהדים יכולים לקחת בניהול הכדורגל", צילום: איי אף פי

במסגרת פרויקט "שיפור ניהול הכדורגל באמצעות מעורבות של האוהדים ובעלות קהילתית", שמומן על ידי הנציבות האירופית בתיאום עם ארגון Supporters Direct וביחד עם תשעה שותפים משמונה מדינות באירופה הפיקו מדריך, שהושק בפריס בתחילת השנה. המסמך כולל שורה של המלצות לבעלי העניין המרכזיים בכדורגל הצרפתי, ביניהן:

חקיקה ממשלתית לעידוד הצמיחה של קבוצות אוהדים דמוקרטיות, בדמות הקלות מס, שיפור הרגולציה של הקבוצות על ידי פדרציית הכדורגל הצרפתית (FFF) או ליגת הכדורגל הצרפתית (LFP), צעדים ספציפיים שקובעים רמות מוגברות של מעורבות אוהדים בניהול ובתהליכי קבלת החלטות. וכן, מחקר רב יותר לגבי הערך החברתי והתרבותי של הכדורגל בצרפת.

הדו"ח של האסיפה הכללית חוזר על המלצות שפרסמו SD אירופה כבר ב-2012, כולל הגדלת השקיפות והפיקוח על פעילויות הסוכנים, והגברת הסמכויות של מוסדות כמו הבקרה התקציבית הצרפתית (DNCG), שמנפיקה נתונים כלכליים וניתוח כלכלי של הכדורגל הצרפתי.

"מעודד ביותר לראות שבעל עניין מרכזי בכדורגל הצרפתי תומך ביתרונות של הגברת הבעלות של האוהדים והמעורבות שלהם בקבוצות", הגיבה אנטוניה הגמאן, שעומדת בראש SD אירופה. "אחת המטרות של הפרויקט הזה במימון הנציבות האירופית הייתה לעלות מודעות לתפקיד שהאוהדים יכולים לקחת בניהול הכדורגל – דו"חות מסוג זה מוכיחים כי המטרה הושגה. אנחנו מקווים שהאוהדים יהיו מעורבים בכל התייעצות או פעילות המשך לדו"ח הזה, ונשמח לספק את נקודת המבט שלנו בנוגע לאופן שבו ניתן לשפר את ניהול המשחק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות