אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הארנונה מאחדת: שטראוס, ביטוח ישיר ושופרסל עתרו לבג"ץ נגד העלאת מסים בפ"ת

בלעדי לכלכליסט

הארנונה מאחדת: שטראוס, ביטוח ישיר ושופרסל עתרו לבג"ץ נגד העלאת מסים בפ"ת

ל"כלכליסט" נודע כי החברות הגישו עתירה לבג"ץ נגד שרי האוצר והפנים, שאישרו העלאת הארנונה בפתח תקווה. מדובר בהעלאה בשיעור של 5% בשנת 2012, שהצטרפה להעלאה בשיעור של 3.1% בארנונה לפי העדכון השנתי הקבוע בחוק ההסדרים

08.07.2013, 08:31 | דותן לוי
לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שטראוס גרופ, ביטוח ישיר ושופרסל עתרו לבג"ץ בבקשה ששרי הפנים והאוצר יבטלו את האישור החריג שניתן לעיריית פתח תקווה להעלות את הארנונה למגזר העסקי בעיר. מדובר בהעלאה בשיעור של 5% בשנת 2012, שהצטרפה להעלאה בשיעור של 3.1% בארנונה לפי העדכון השנתי הקבוע בחוק ההסדרים. בעתירה מבקשות החברות באמצעות עוה"ד אסף ביגר ואסף אורן ממשרד עמית פולק מטלון ושות', כי שרי הפנים והאוצר יבטלו את האישורים החריגים שניתנו בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

ברקע לעתירה, פניית עיריית פתח תקווה ב־2011 אל שרי הפנים והאוצר בבקשה לקבל אישור להעלאה חריגה בארנונה בשיעור של 5% למגזר העסקי, זאת במקביל לבקשת העלאה לנכסי מגורים בשיעור של 2% שנדחתה. מהלך זה בוצע בתמיכת ראש העירייה דאז, יצחק אוחיון, כאשר בראש מחנה המתנגדים למהלך עמד חבר מועצת העירייה דאז וראש העירייה היום, עו"ד אורי אהד, שטען בישיבת מועצת העירייה כי העלאה חריגה בארנונה תפגע קשות בתושבים, בבעלי החנויות ובמפעלים בפתח תקווה. אלא שכעבור שנה, עם כניסתו ללשכת ראש העירייה, סירב אהד לפעול לביטול האישור החריג להעלאת הארנונה.

פתח תקווה. הארנונה תזנק, צילום: עומר הכהן פתח תקווה. הארנונה תזנק | צילום: עומר הכהן פתח תקווה. הארנונה תזנק, צילום: עומר הכהן

בעתירה נטען כי לא נערכה בעיריית פתח תקווה עבודת מטה מסודרת לפני הגשת הבקשה להעלאה חריגה של דמי הארנונה וכי נעדרת התייחסות כלשהי להנחיות שפרסם משרד הפנים לצורך בחינת בקשות להעלאות חריגות בארנונה. לכך צירפו את דבריו של אורי אהד, כיום ראש העירייה, מפרוטוקול ישיבת המועצה שעסקה בנושא, "אף אחד לא בדק ולא עשה תוכנית ולא עשה עבודת מטה, לבוא ולראות לכמה אפשר להוריד את הארנונה....כמה ישיבות הנהלה הוקדשו לזה? אחת".

לפי העתירה, דמי הארנונה למבני תעשייה עלו מ־138 שקל למ"ר ב־2010 עד ל־144 שקל למ"ר ב־2012 וזאת לפני ההעלאה החריגה. באותה תקופה עלו דמי הארנונה לחברות הביטוח מ־394 שקל למ"ר ל־412 שקל למ"ר ולרשתות השיווק מ־293 שקל למ"ר ל־306 שקל למ"ר.

עוד נטען , כי התנאים אשר צריכים להתקיים כדי לבצע העלאה חריגה של דמי הארנונה על פי החוק אינם מתקיימים בפתח תקווה וכן, כי עולה החשש כי מחזיק תיק הכספים בעירייה הציג תמונה חלקית, שגויה ואולי אף מטעה בפני חברי מועצת העירייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
שימו לב, כל המיסים והקנסות על העסקים והאזרחים-נועדו לספק כסף למי ש
שימו לב, כל המיסים והקנסות על העסקים והאזרחים-נועדו לספק כסף למי שעושקים את המדינה, מכשכורות עתק ובזבוזי סרק. הגיע הזמן שיהיה פיקוח לרשלנות הממשלה והעיריות בבזבוזי כספים של הציבור. אחרת המחירים של כל המוצרים לא יפסיקו לטפס מעלה....
אבי-כלכלן  |  09.07.13
3.
עסקים טלטלו את כתפכם
הגיע הזמן לראות מודעות מסוג זה. כולם מגנים את "הטייקונים" (האמיתיים) ושוכחים שהמדינה הזו מתקיימת אך ורק בזכות העסקים, שכן הם הינם היצרנים היחידים. יש להוריד להם מסים ולאפשר להם לחיות. מה יצא לפתח תקוה אם תעלה מס? - העסק יעבור לעיר אחרת. כך קרה עם עסקים שעברו מהרצליה פיתוח לרעננה ומרעננה לכפר סבא וכן הלאה. אסור לנשוף בעורפם של עסקים , אשר גם כך במדינתנו הכל יקר ועליהם לעמוד בתחרות. המשיכו להילחם נגד העלאת מסי הארנונה. רוחנו מאחוריכם!
Snunit , שרון  |  08.07.13
2.
ארנונה למגורים
תושבי עירי גם כאן אנו מקופחים ודופקים אותנו. מחיר למטר ארנונה בפתח תקווה הוא בערך 63 ש"ח,יתכן שאף גבוה אתם יודעים שברעננה משלמים 43 ש"ח ובתל אביב 55 ש"ח. שווה להכריז על מרד של כולנו ולא לשלם עד שנשתווה לערים אחרות. לא בדקתי כמה משלמים בסביון וכמה משלמים בכפר שמריהו שווה בדיקה. בבקשה לקחת בחשבון שאזורי התעשייה מכניסים המון כסף והם בן הגדולים במדינה. ולמה לדפוק אותם שיעזבו וילכו למקום זול ואז נחפש פרנסה. אז אוהד היקר ראש העיר אתה רוצה להיבחר בבקשה תעשה מעשה כי היום אתה יכול.
איציק , פתח תקווה  |  08.07.13