אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבצורת נשברת: ורוניס תנסה לגייס 150 מיליון דולר בנאסד"ק צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

הבצורת נשברת: ורוניס תנסה לגייס 150 מיליון דולר בנאסד"ק

חברת אבטחת המידע וניהול משתמשים ארגוניים יוצאת להנפקה בנאסד"ק לפי שווי של 400–500 מיליון דולר. מורגן סטנלי וברקליס הם בנקי ההשקעות שנבחרו על ידי החברה להוביל את תהליך ההנפקה. בחברה הושקעו 33 מיליון דולר

08.07.2013, 08:42 | גולן חזני וניר צליק

חברת ורוניס יוצאת להנפקה בנאסד"ק. ל"כלכליסט" נודע כי החברה בחרה בשבוע שעבר שני בנקי השקעות שיובילו את התהליך: מורגן סטנלי וברקליס. ורוניס תנסה לגייס 100–150 מיליון דולר לפי שווי של 400–500 מיליון דולר. ההנפקה צפויה להתקיים עד סוף השנה על בסיס הדו"חות החצי שנתיים של 2013.

 

השקעה של 33 מיליון דולר

ורוניס הוקמה בהרצליה ב־2004 על ידי יקי פייטלסון, כיום מנכ"ל החברה, ואוהד קורקוס, המשמש היום סמנכ"ל הטכנולוגיות. בחברה הושקעו עד כה 33 מיליון דולר על ידי חברת EMC והקרנות אקסל, פיטנגו ואוורגרין. החברה מעסיקה כ־300 עובדים. ורוניס מסייעת לארגונים להתמודד עם בעיות אבטחת מידע הנובעות מאפשרויות של עובדים לגשת לעובדים בין מכשירי סלולר ארגוניים ובין מכשירי סלולר פרטיים.

המערכת שפיתחה החברה מנטרת את השימוש ביישומים ארגוניים, ומספקת תמונת מצב של כלל המשתמשים. על פי מחקר שערכה ורוניס, 75% מבין עובדי ארגונים כיום רשאים להתחבר למאגרי מידע ארגוניים באמצעות מכשירי הסלולר והמחשבים האישיים שלהם. 44% מהעובדים משתמשים בסמארטפונים של העבודה תוך כדי ארוחה במהלך היום, וכ־15% לוקחים את המכשיר איתם לחופשה.

בחודשים האחרונים מתעורר שוק ההנפקות הישראליות מעבר לים, וזאת לאחר שבשנת 2012 לא בוצעה אפילו הנפקה ישראלית אחת.

בשנה הנוכחית כבר השלימו שתי חברות ישראליות הנפקה בוול סטריט. שתי החברות שהשלימו את ההנפקה היו חברות מתחום הביוטכנולוגיה, הראשונה, אלקוברה, המפתחת תרופות להפרעת קשב, כבר הספיקה להסב למשקיעיה הפסד של מעל 20% תוך פחות מחודשיים.

השנייה, חברת הביומד קמהדע, הספיקה לזנק מאז ההנפקה ב־32% לשווי של 418 מיליון דולר באותה תקופה.

מי יצטרף לורוניס?

כעת, על המדף נמצאות חברות ישראליות נוספות השוקלות הנפקה מעבר לים, בהן WIX, המפתחת פלטפורמה לבניית אתרים ופיפטי וואן, המפתחת שירותים לאתרי מסחר אלקטרוניים.

חברות נוספות שבוחנות גיוס הן אדפטיבי, המפתחת מערכות לניהול פרסומות באינטרנט וכן אינטק פארמה, העוסקת בהשבחת תרופות. לצידן ניתן להזכיר גם את הום סקינוביישנס, העוסקת בהסרת שיער.

נאסד"ק , צילום: בלומברג נאסד"ק | צילום: בלומברג נאסד"ק , צילום: בלומברג
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות