אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוני דוידוף יוצא מהשותפות מקרן ההשקעות בציוד הרפואי - קרן אגת צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי לכלכליסט

רוני דוידוף יוצא מהשותפות מקרן ההשקעות בציוד הרפואי - קרן אגת

דוידוף רכש מדני נוה ב-2009 מחצית מחלקו בקרן בתמורה ל-1.5 מיליון דולר. כעת מחזיק נוה ב-100% מהשותף הכללי

08.07.2013, 10:01 | רחלי בינדמן

דני נוה , צילום: אוראל כהן דני נוה | צילום: אוראל כהן דני נוה , צילום: אוראל כהן

רוני דוידוף יוצא מהשותפות מקרן ההשקעות בתחום הציוד הרפואי שברשותו — קרן אגת. דוידוף רכש מדני נוה ב-2009 מחצית מחלקו של בקרן בתמורה לכ-1.5 מיליון דולר. כעת מחזיק נוה ב-100% מהשותף הכללי.

בהתאם לדרישת המפקח על הביטוח, פרופ' עודד שריג, על נוה להקדיש לא יותר מיום . דרישה זו מהווה תנאי לאישור מינויו של נוה לתפקיד יו"ר כלל ביטוח.

עוד קבע המפקח כי כלל ביטוח שמהווה משקיעת עוגן בקרן אגת, לא תוכל לגבות דמי ניהול מעמיתי כלל המושקעים בה על ניהול הקרן. על כך הוסיף המפקח כי נוה ימכור את חלקו בקרן ההמשך של אגת. והנה, בסעיף שולי בדו"ח המעודכן מתברר כי רוני דוידוף, השותף בקרן הראשונה (50%), יצא מהתמונה. על פי הערכות, על רקע חילוקי דעות על אופן התנהלות הקרן.

נוה עשה אז סוג של אקזיט, כיוון שתמורת מכירת חלקו התבססה על היוון תזרים דמי הניהול העתידי שאמור היה לקבל מהקרן. אם כך, זה רק הגיוני כי כעת נוה פחות יוטרד מכך שלא יקבל יותר דמי ניהול מעמיתי כלל עבור הניהול. בעת כניסתו של דוידוף כשותף הוסבר למשקיעים כי דוידוף, המתמחה בביטוחי בריאות, יחזק את השקעות הקרן בתחום הבריאות והשירותים הרפואיים.

אלא שבשיחות שקיים "כלכליסט" עם משקיעים בקרן הם ציינו כי למיטב הבנתם דוידוף שימש כשותף שקט. יתרה מכך, חלקם כלל לא עודכן על יציאתו הטרייה מהשותפות. באחרונה קיים מישל חביב, מנהל שכיר בקרן, פגישות עם המשקיעים וביקש אישור לבצע שינוי בהסכם ההשקעה שלפיו נוה לא יוגדר עוד כאיש מפתח בקרן השנייה. עד כה, קרן אגת, שהוקמה ב־2007, לא רשמה ולו אקזיט אחד, ובכך מוחרפת עוד יותר השאלה מדוע יצא דוידוף מהשותפות בקרן. נוה סירב למסור פרטים על אופן ההיפרדות מדוידוף ואם בכלל שילם עבור חלקו של דוידוף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות