אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן 45 ומעלה? ייקח לך 21 שבועות בממוצע למצוא עבודה בהייטק צילום: בלומברג

בן 45 ומעלה? ייקח לך 21 שבועות בממוצע למצוא עבודה בהייטק

כך לפי חברת ההשמה בהייטק אתוסיה. השכר של עובדי הייטק עלה ב-2.6% בממוצע במחצית הראשונה ובביוטק עלה השכר ב-1.5%. וכמה מרוויחים הבכירים?

08.07.2013, 15:50 | מעין מנלה
זמן חיפוש העבודה למועמדים מעל גיל 45 בהייטק ובביוטק עלה לשיא של 21 שבועות בממוצע במחצית הראשונה של שנת 2013, כך לפי אתוסיה חברת השמה בהייטק. מדובר על עובדים המשמשים כמנהלים בדרגי ביניים או כמהנדסים בכירים.

קראו עוד בכלכליסט

"בשנתיים האחרונות אנחנו עדים להחמרה במצבם של ילידי שנות השישים המשמשים בתפקידים אלו. הם מוצאים עצמם מתוסכלים יותר ויותר מול תהליכי גיוס איטיים ונאלצים להתמודד עם פסילות הקושרות את הניסיון הרב שלהם לצרכים ארגוניים צנועים יותר", אמר אייל סולומון, מנכ"ל אתוסיה.

בקרב עובדי ההייטק הצעירים המגמה היא לעבור לסטארטאפים קטנים. לפי נתוני חטיבת המחקר של אתוסיה שיעור העוזבים מרצון בקרב ארגונים גדולים עלה ב-7% במחצית הראשונה של השנה. "אנחנו עדים למעבר מאסיבי של עובדים צעירים לסטארטאפים קטנים, בעיקר בקרב ילידי 1980 עד 1984 שמוכנים ויכולים לקחת על עצמם יותר סיכונים", אמר סולומון.

עובדי הייטק, צילום: שאטרסטוק עובדי הייטק | צילום: שאטרסטוק עובדי הייטק, צילום: שאטרסטוק

השכר של עובדי הייטק עלה ב-2.6% בממוצע בחציון הראשון של השנה ובביוטק נרשמה עלייה ממוצעת של 1.5% בשכר. העלייה המשמעותית ביותר בנתוני השכר הייתה בתחום הג'אווה כאשר גם במקצועות ספציפיים המשתייכים לתחום כגון Big-Data ו-Android מוכנים המעסיקים לשלם שכר גבוה מאוד בשל הצורך ההולך וגובר במומחים בעניין.

לפי נתוני אתוסיה השכר של בכירים בהייטק באירגונים של 50 עד 150 עובדים מתחיל ב-25 אלף שקל בחודש לסמנכ"ל שיווק ומכירות וסמנכ"ל תפעול. מנכ"לים בחברות ביוטק של עד 150 עובדים מרוויחים בין 40 ל-50 אלף שקל בחודש ומנכ"ל באירגון הייטק באותו גודל יזכה לשכר של 47 אלף עד 56 אלף שקל בחודש. בעלי השכר הגבוה ביותר בהייטק והביוטק הם המנכ"לים שמנהלים אירגונים עם 500 עובדים, אלו מרוויחים בין 60 אלף ל-80 אלף שקל בחודש. השכר הנמוך ביותר בקרב הבכירים הוא של סמנכ"לי כח האדם שבארגון בו מועסקים 50 עד 150 עובדים שמסתכם ב-29 עד 34 אלף שקל בחודש.

שכר בכירים בהייטק וביוטק ברוטו בחודש באלפי שקלים. מקור: אתוסיה שכר בכירים בהייטק וביוטק ברוטו בחודש באלפי שקלים. מקור: אתוסיה שכר בכירים בהייטק וביוטק ברוטו בחודש באלפי שקלים. מקור: אתוסיה

שיעור הגיוסים החדשים מתוך סך העובדים בהייטק עמד על 3.5% בחציון הראשון ובענף הביוטק על 2%.  הביקוש למנהלים גדל ב-9.5% במחצית הראשונה של השנה כאשר העלייה הבולטת נרשמה בקרב סמנכ"לי הפיתוח העסקי, השיווק והמכירות. הביקוש למנכ"לים עלה ב-6%.

הביקוש למפתחי מובייל ולמפתחי אינטרנט גדל במחצית הראשונה ב-28% וב-24% בהתאמה כאשר בעלי המקצוע המבוקשים ביותר הם מפתחים בסביבת קוד פתוח, אנשי חווית המשתמש ומומחים לשפות תכנות דינמיות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
ל-37 זה אני מ-31: איני חושב לרגע שלעולם חוסן. כדאי לך לקרוא:
איני משלה עצמי לרגע. כל מה שאמרת נכון החכמה היא לא לאיים על סביבתך וילצור לעצמך בני ברית בארגון. גם בחור צעיר שמאיים על סביבתו ימצא עצמו בחוץ. אבל אם יש לך שם של מישהו שנעים לעבוד איתו ובעל ידע שמוכן לחלוק אותו - הרבה יותר קשה לוותר עליך... חוצמזה, איני מתיימר לדעת הכל, איני שופט, איני מנסה להיות מי שאיני, ואני מכבד החלטות למרות שנראות לי לפעמים מטופשות. בטווח הארוך לומדים להעריך את נסיונך ומבינים שכדאי להתייעץ איתך. ואם יראו לי את הדלת? אז יראו. לא אלמן ישראל.
מישהו  |  14.07.13
34.
תגובה ל-31 בעל ההערכה העצמית. כנס ולמד משהו מנסיון אישי.
אתה בן חמישים ובעל ערך, אני בטוח, אבל אל תהיה בטוח שהמזל ישחק לטובתך לאורך זמן. בסביבה דינאמית מנהלים מתחלפים, ויכול להיות שיבוא מנהל צעיר חסר ניסיון שהוצנח מלמעלה, שיחליט לטייב את הקרקע בלי קשר לנסיון או הביצועים שלך. למרות שאתה עושה את אותה עבודה ברבע מהזמן המנהל הצעיר יחוש מאוים על יד הנסיון שלך. יהיה קשה לך לקבל החלטות מטומטמות שלו. הצעות לשיפור שיבואו מצידך יתקבלו על ידו כביקורת מעליבה - לידך הוא יראה אפור אם לא פשוט טמבל. ואז הוא יחליט לפטר אותך משיקולים כלכליים גלובאליים. ככה סתם. ומה מתברר, אין ערכאת ערעור. אין הצבעת הקהל. לא הלקוחות - פנימיים או חיצוניים - לא הקולגות, לא הרזומה, לא הקרדיטים שצברת. כלום לא יעזור לך. תקבל את הבונוס, תקופת הפרישה הנדיבה ויאללה לאבטלה שלא רואים את הסוף שלה. בהתחלה אתה תהיה בטוח בעצמך - כי אתה הכל יכול - אבל שניים שלושה ראיונות שבהם לא חוזרים אליך, או פוסלים אותך בלי סיבה - והופפה, הבטחון העצמי יתערער. ואז תחזור ותקרא את השורות האלו שכתבת. לא מאחל לך אבל אם זה יקרה, שלא תגיד לא אמרו לי. בהצלחה.
ליאור , פרדס חנה כרכור  |  13.07.13
33.
הייטק.......לשעבר ולעתיד לבוא עליי בגילי המופלג.......46
שלום לכולם אנשים ...יקרים ככל שתהיו המציאות היא עגומה ושוחקת ומי שלא רואה את הנעשה כי בגיל 45 מוציאים אותך ממעגלי העבודה וקוראים לנו בשמות .....לנו הנסיון הידע והאחריות ,בגללנו " הצליחו כאן המון חברות שהיינו משועבדים שנים " וכיום ביטה בת%%%% ת העייף והלא מוצק שלנו . אני עשית שינוי והפכתי לעצמאי בשוק של זבלים שלא זז ולא מזיז כלום כי 5-7 מובילים בכל תחום לא נותנים לזוז ושמים רגליים והכל קשה פי 40000000000000000000000000000000000000 מבכל מקום אחר עם שווקים פתוחים ובנקים שמסייעים לעצמאים ,וקרנו אמת לסיוע .....כאן ביראל היפה שלנו .....קרן לעצמאים שעוזרת לעסק של מ1-7 עובדים ויש לו מחזור של מיליון ש"ח בחודש וצפונה .......עסק כזה זקוק לעזרה גם כן שכן ......כאן כבר אמרנו הכל קשה מסובך ומקשה ......ואנחנו נמשיך להרקין ראש ולממן את כל התשובות ודנקנרים וכל אותם אנשים שהבנקים להם ייתנו הכל ולנו .......יבואו לקחת את המקרר בעד חוב של 10 אלף....כבר עברתי הכל מחפש כיום שוב עבודה עם הפסדי כסף....ועכשיו בטוח ים חכמי חלם אומרים לעצמם: אאאההההה כשלון הבן אדם אכל חרא וביזבז הכל.......אז חכמים לי הנסיון כיום לדעת היכן אני חיי והיכן הייתי רוצה לחיות ואיך הייתי אולי משנה ובעיקר....מפסיק לרקון ראש ולקבל הכל כמו חמור וכמו רובנו כאן ...שיהיה לנו טוב כי מכאן עוד 40 שנה יעברו מהר יותר כך נאמר לי וככה מרגיש זקן במדינה צעירה וזעירה ...
t-run leib , ישראל היפה  |  11.07.13
לכל התגובות