אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלקסו סמית' קליין מואשמת ששיחדה רופאים כדי לשווק בוטוקס צילום: MCT

גלקסו סמית' קליין מואשמת ששיחדה רופאים כדי לשווק בוטוקס

דיווח: חברת התרופות הבריטית חוקרת האם אנשי מכירות שלה בסין העניקו הטבות לרופאים כדי שימליצו על טיפולי בוטוקס

09.07.2013, 15:00 | סוכנויות הידיעות

חברת התרופות הבריטית גלקסו סמית' קליין (GSK) מסרה אתמול כי החלה לחקור האשמות שלפיהן אנשי המכירות שלה בסין שילמו והעניקו הטבות לרופאים כדי שימליצו למטופלים על טיפולי בוטוקס, כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל".

מסמכים פנימיים של החברה שהגיעו לידי העיתון חושפים כי 16 אנשי צוות המכירות השתמשו בחשבונות המייל הפרטיים שלהם כדי לטשטש את העקבות. "אני מציעה שכולם ישתמשו בחשבונות המייל הפרטיים שלהם, מכיוון שכך יהיה טוב יותר", ביקשה מהצוות מנהלת השיווק רויטינג קנדי צ'ן באחד המיילים שהגיעו ל"וול סטריט ג'ורנל".

טיפול בוטוקס, צילום: shutterstock טיפול בוטוקס | צילום: shutterstock טיפול בוטוקס, צילום: shutterstock

באותם מיילים פרטיים הם דנו בהטבות שהוענקו לרופאים שהציעו טיפול בוטוקס כפתרון למטופליהם, ובהן אף תשלומים במזומן. לפי המיילים, אסטרטגיית השיווק של טיפולי הבוטוקס זכתה לכינוי "וסילי" על שמו של הצלף הרוסי הידוע ממלחמת העולם השנייה וסילי זייצב. אנשי המכירות פנו ל־48 רופאים והציעו להם עמלה על ההכנסות מהמרשמים שיחלקו. עדיין לא ברור אם חולקו בפועל התשלומים לרופאים, אך לפי המיילים, היקף התשלומים המתוכננים נע בין 245 דולר ל־490 דולר.

החשדות האלה מצטרפים לשורת האשמות נגד אנשי המכירות של גלקסו בסין. בינואר התקבל בחברה מידע מגורם אנונימי שלפיו בשנים 2004-2010 שיחדו אנשי המכירות רופאים במזומן ובארוחות מפוארות כדי שירשמו למטופלים תרופות של החברה. ב־GSK פתחו בחקירה פנימית, ובסופה טענו כי לא התגלו ראיות לשחיתות או למתן שוחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות