אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובד במחלקת הגמל של דש החזיק ברישיון משווק מזוייף צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

עובד במחלקת הגמל של דש החזיק ברישיון משווק מזוייף

העובד שהתגלה במהלך בדיקה פנימית בבית ההשקעות פוטר לאלתר, ופרטי המקרה דווחו למפקח על הביטוח. דש גמל: "הפקנו לקחים"

09.07.2013, 08:08 | רחלי בינדמן

עובד במחלקת השימור של קופות הגמל של דש עבד ללא רישיון שיווק פנסיוני. ל"כלכליסט" נודע כי בבדיקה פנימית שביצע בית ההשקעות לפני כשנה, בטרם המיזוג עם בית ההשקעות מיטב, התבקש העובד להציג את רישיון המשווק שלו, והציג רישיון שהתברר בדיעבד כמזויף. העובד פוטר לאלתר.

קראו עוד בכלכליסט

תפקידו של עובד במחלקת שימור לקוחות הוא לשכנע לקוח שמבקש לעזוב את קופות הגמל של בית ההשקעות לטובת גוף מתחרה, שלא לעשות זאת. המשמר צריך להסביר ללקוח מדוע לא נכון לעזוב את קופת הגמל, להסביר על היתרונות של הקופה ולמנות את החולשות של הקופה המתחרה. המשמר יכול גם להציע הנחות בדמי ניהול לאותו לקוח.

לקיומו של רישיון השיווק חשיבות מכרעת שכן רק אנשים מוסמכים וראויים יכולים לעמוד בקשר מול לקוחות בתחום הרגיש של החיסכון פנסיוני. קבלת רישיון משווק פנסיוני מחייבת עמידה בשורה של תנאים שמציב המפקח על הביטוח במשרד האוצר.

דן פנחסי מנכ"ל דש גמל בעת האירוע, צילום: אוראל כהן דן פנחסי מנכ"ל דש גמל בעת האירוע | צילום: אוראל כהן דן פנחסי מנכ"ל דש גמל בעת האירוע, צילום: אוראל כהן

כך, יש לעבור בחינות ביסודות הביטוח שנערכות על ידי אגף שוק ההון באוצר וכן בחינות ביסודות ייעוץ ההשקעות שנערכות על ידי רשות ני"ע. בנוסף, על המשווק לעבור תקופת התמחות בת חצי שנה ולאחריה לעבור בחינות גמר.

אמנם בחברת הגמל של דש שנוהלה אז על ידי דן פנחסי עלו בעצמם על עובדת היעדר הרישיון של אותו עובד, אך לא ברור כיצד מלכתחילה לא גילו בדש כי מדובר ברישיון מזויף. ל"כלכליסט" נודע עוד כי המקרה דווח ברגע שהתגלה למפקח על הביטוח. במרץ האחרון הושלם המיזוג של בתי ההשקעות מיטב ודש, ובית ההשקעות הממוזג מנוהל כיום על ידי אילן רביב.

מדש גמל נמסר בתגובה: "בביקורת פנימית שגרתית שערכה חברת דש גמל לפני יותר משנה, גילתה החברה כי אחד מעובדיה הזוטרים במחלקת שימור גמל הציג רישיון משווק פנסיוני מזויף. עם גילוי המקרה פוטר העובד לאלתר ונדרש להשיב את כל ההכנסות שקיבל שלא כדין. בנוסף הגישה החברה תלונה במשטרת ישראל ועדכנה את משרד האוצר בפרטי האירוע. בעקבות המקרה, הפיקה החברה לקחים כדי למנוע הישנות מקרים דומים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות